A është kjo treshja Soros-iane që i ndërroi emrin PS-së në Rilindje?

Gazeta Tema ka përcaktuar sot hierarkinë në kupolën socialiste, duke i cilësuar Ramën, Erion Velinë dhe Endri Fugën, si tre muskëtierët e Partisë Socialiste, të cilët, gjithnjë sipas Temës, kanë ndezur sot motorrët e fushatës elektorale në Tiranë. Gazeta ka veçuar Endri Fugën, duke dhënë lajmin se këshilltari i kryeministrit tashmë do të shfaqet si […]

Vazhdo të lexosh

Çili shpëthen ndaj Artan Fugës: Ke marrë 500 mijë euro nga universitetet private dhe ke gojë e flet.

Botuesi i gazetës Mapo dhe themelues e drejtues i universitetit privat, ka vendosur që ti përgjigjet ish-bashkëpunëtorit të tij, filozofit dhe pedagogut Artan Fuga për reformën në arsim, për bashkëpunimin me UET, raportet personale dhe qëndrimet e fundit të tij mbi situatën politike. Në një shkrim të gjatë në “Mapo”, teksa e cilëson hipokrit e […]

Vazhdo të lexosh

Fuga i vogël sulmon Fugën e madh.

Shkrimet përkrahëse për Lulzim Bashën dhe protestën e opozitës nga Artan Fuga nuk kishin si të kalonin pa u vënë re nga mediat e një tjetër Fuge, jo pedagogu dhe filozofi, por njeriu që kontrollon shumicën e mediave, Endri Fugës. E Fuga ka zgjedhur që të sulmojë me mediat e tij, Artan Fugën, media të […]

Vazhdo të lexosh

Artan Fuga: Të mjerë e Zharrëzës, shtrirë në rrugë si indianë në vend që të shkojnë në prokurori!

Artan Fuga, në një shkrim kritik sot në rrjetet sociale, analizon paditurinë dhe frikën e shqiptarëve për të protestuar: “Ne jemi komb frikacakësh”, shkruan ai. Ndër të tjera, ka zgjedhur si shembull grevistët e Zharrëzës, të cilët “shkojnë e shtrihen në rrugë mbuluar me çarçaf si në Indi …në vend që të shkojnë në prokurori e […]

Vazhdo të lexosh

Artan Fuga: Qeveria teknike për zgjedhje të lira u intereson të gjitha partive politike, vetë qeverisë dhe qytetarëve!

Kjo duhet kthyer në një parim kushtetues. Zgjedhjet i organizon një qeveri teknike me përbërje partish, ekspertësh, qytetarësh. Gazetari Norel Zaimi, ish studenti im, sot miku im, më rikujton dhe rikujton publikisht se një vit më parë kam mbajtur një fjalë për qytetarin e nëpërkëmbur. Po e ritransmetoj atë video. Nuk i heq asnjë presje […]

Vazhdo të lexosh