Nishani: Këta nuk janë socialistët! Janë sekti i vandalëve me emrin ‘Rilindje’!

Bujar Nishani, Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, ka komentuar me trishtim, përdhosjen e flamujve kombëtarë nga pjesëmarrësit në mitingun elektoral të edi Ramës në Shkodër, flamujt që për gati dy orë i valëvitën përpara kryeministrit dhe pastaj i hodhën rrugëve me përbuzje. Ja cfare shkruan Nishani në Fb: Barbarët rilindës dëshmuan edhe njëherë moralin […]

Vazhdo të lexosh

A është kjo treshja Soros-iane që i ndërroi emrin PS-së në Rilindje?

Gazeta Tema ka përcaktuar sot hierarkinë në kupolën socialiste, duke i cilësuar Ramën, Erion Velinë dhe Endri Fugën, si tre muskëtierët e Partisë Socialiste, të cilët, gjithnjë sipas Temës, kanë ndezur sot motorrët e fushatës elektorale në Tiranë. Gazeta ka veçuar Endri Fugën, duke dhënë lajmin se këshilltari i kryeministrit tashmë do të shfaqet si […]

Vazhdo të lexosh

Blushi: Ministrat u hoqën si taksë për koalicionin me Ilir Metën, kaq e thjeshtë paguhet një taksë te Meta, nuk është një parti mbi Shqipërinë

Ben Blushi nuk ka nguruar sot të tregohet cinik me ish kolegët e tij të deridjeshëm duke i quajtur si njerëz pa dinjitet që nuk mbrojnë dot punën e tyre pasi Edi Rama i shiti në tregun e Koalicionit. Blushi e ka shpjeguar heqjen e Saimir tahirit dhe tre ministrave të tjerë me versionin e […]

Vazhdo të lexosh

Basha me të rinjtë e Durrësit: Partia Demokratike është e gatshme të marrë peshën për të larguar Durrësin, durrsakët dhe shqiptarët nga buza e greminës ku i ka sjellë “Rilindja”

Me ftesë të FRPD-së së Durrësit, sot kryetari i opozites pati nje takim me keta te rinj. Ndër të tjera Basha iu drejtua të rinjëve:- -Më ka ftuar sot Forumi Rinor i Degës së Durrësit në përgatitjet që po bëjnë për protestën mbarë popullore të datës 18 shkurt. Bashkë diskutuam për gjendjen ku është katandisur […]

Vazhdo të lexosh