Ndoka Ramës/ ‘Byrazeri’ yt Erdogan, po ta fut pa e ndjerë, apo kështu të pëlqen!

Nard Ndoka ka reaguar pas lajmeve se universitetin e New York në Tiranë e ka blerë shteti turk. Ai në një shensim në rrjetet sociale shkruan se “Strategjia turke, po pranohet zyrtarisht nga Rama e Thaçi; nënshtrim, çorientim apo tradhëti kombëtare?!” Ja shenimi i plotë i deputetit Ndoka në facebook: Shteti Turk blen Universitetin New […]

Continue Reading

Ja kush është” Pashai”/ Të gjithë në shesh për të shporrur kriminelët drogmenë

Nuk ka vonuar përgjigja e Lulzim Bashës, ndaj thirrjeve të Edi Ramës për të mos dalë qytetarët nesër në protestë. Kryeministri i Shqipërisë i cilëson ‘esadistë’, opozitën dhe qytetarët që do të dalin në protestë, e për këtë arsye kreu i PD-së Lulzim Basha i ka dhënë një përgjigje mesditën e sotme. https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1892777690773403/

Continue Reading

Ja çfarë i ka thënë 16 vjet më parë Ramës, aktori që nuk jeton më.

Fjalimi i aktorit të ndjerë Agim Qirjaqi, u soll me zë dje gjatë takimi të artistëve me deputetë të Kuvendit  ku kundërshtohej shembja e godinës së Teatrit Kombëtar. Ja si ishte shprehur Qirjaqi: “Kjo nuk është një histori që ka nisur sot. Është një histori kriminale, e paargumentuar, në një strategji të caktuar, një aferë […]

Continue Reading

Këlliçi për vilën e Ramës/ Aty mund të jetojë vetëm një i çmendur

‘Në atë shtëpi mund të jetojë vetëm një i çmendur’, kështu deklaroi Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi në edicionin e lajmeve të Syri.net, duke ju referuar shtëpisë së kryeministrit Rama në Surrel. I pyetur nga moderatori Alen Xhelili, rreth vilës së kryeministrit, Këlliçi tha se një arkitekturë e tillë nuk gjendet askund në botë. ‘Vila […]

Continue Reading

Hidhet miell drejt Ramës në Kuvend. Mielli si shenjë e kokainës. VIDEO

Pas një fjalimi ku kërkoi lirimin e 11 kuksianëve që ndodhen në burg, kreu i PD-së Lulzim Basha kërkoi edhe përjashtimin e Edi Ramës. Deputetët e opozitës janë vendosur tek foltorja. Deputetët kanë vendosur edhe pankarta ku kërkojnë lirimin e 11 kuksianëve që mbahen në burg me urdhër politik të Edi Ramës, si hakmarrje ndaj […]

Continue Reading

Kokëdhima/ Përmbysja e Ramës është legjitime

Kreu i Partisë “Zgjidhja” Koço Kokëdhima ka reaguar lidhur me tarifën në Rrugën e Kombit vendosur nga qeveria Rama është ndër më të lartat në Europë, sepse reflekton nivelin e lartë të korrupsionit shtetëror. Protestat për Rrugën e Kombit, në Kukës e në Tiranë, në thelb janë reagim i zemërimit të një populli të shtypur, […]

Continue Reading

Basha: I kërkoj Ramës të tërheqë menjëherë policinë dhe të ndalë dhunën barbare ndaj qytetarëve.

“Me taksën e qarkullimit dhe atë të vendosur në rrugën e Kombit, Edi Rama i grabit dy herë qytetarët. Edi Rama vendosi me dhunën e kartonëve në Kuvend, me dhunën e policisë, për të grabitur qytetarët për të mbushur xhepat e tij”, tha Basha. Kreu demokrat tha se ky është populli që Rama e përçmon, […]

Continue Reading

Dokumenti/ Ish-deputeti i Ramës dhe kreu i AMF-së punëson gruan si drejtoreshë

Nëpërmjet disa dokumenteve ekskluzive, Tpz.al zbardh një skemë fiktive të punësimeve në administratën shtetërore, ku të përfshirë janë familjarë të ish deputetit socialist Ervin Koçit, tashmë Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare (AMF). Skandali implikon bashkëshorten e Ervin Koçit, Jonida Koçin, e cila mban pozicionin e Drejtores së Integrimit dhe Komunikimit në Autoritetin […]

Continue Reading

Fieri i socialistëve buçet nga tritoli i Ramës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka hehdur në erë në orën 12.00 objektin e pestë me shpërthim të kontrolluar në qytetin e Fierit. Objekti ishte pesë kate i lartë, në trupin e tij u hapën 300 furrnella (vrima) dhe u vendosën 5 kilogramë lëndë plasëse. Prej ditësh IKMT është duke punuar në qytetin e Fierit në kuadër të projektit të […]

Continue Reading

Nga Artur Roshi/ Nacionalizmi i Ramës- Pushteti

Partia Socialiste e përdori çështjen e kufijve detarë e përdori si një ndër kauzat për të ardhur në pushtet. Faktori kohë do tregojë më qartë se nacionalizmi i saj është thjesht çështja e pushtetit. Kjo është historia e saj politike dhe nuk mund të bëjë tedencë jashtë natyralitetit të saj. Në fillim partia komuniste u […]

Continue Reading

Para godinës së Kryeministrisë mbetën dordolecët me fytyrat e Edi Ramës, Elvis Rroshit, Mark Frrokut dhe Moisi Habilaj.

Protesta para Kryeministrisë e thirrur nga opozita kaloi pa incidente dhe mund të konsiderohet ndër protestat më masive dhe paqesore që është mbajtur në vend. Protesta zgjati dy orë, ndërkohë që leja e dhënë ishte për 4 orë. E ndërsa protestuesit u shpërndanë, para godinës së Kryeministrisë mbetën dordolecët me fytyrat e Edi Ramës, Elvis […]

Continue Reading

Nga Albina Deda Gjoci/ Show i neveritshëm i Ramës në qarkun Lezhë-përtej një tallje publike.

Show i neveritshem i Rames ne qarkun Lezhe-pertej nje tallje publike! Destinacioni i radhes i Edi Rames dhe i çetes se tij ishte Qarku Lezhe. Qysh prej ardhjes ne krye te PS te tij,ky qark ka dominuar vendin per kah figurat politiko-kriminale. Jo vetem kanabizimi e krimi ordiner por korrupsioni ne çdo qelize te ekonomise […]

Continue Reading

Nga Enton Abilekaj/ E enjtja e zezë e Edi Ramës

Në orën e kulmit të debatit në Parlament, atëherë kur aktorët kryesorë morën përsipër si përherë të shpëtojnë shfaqjen bajate të politikës, Edi Rama spikati me tragjikomizmin. I vënë përpara me akuzat për 1.3 miliard euro trafikim kanabisi, për shndërrimin e Shqipërisë në parajsën e trafikantëve të drogave, bënte zhurmuesin pas krahëve të Lulzim Bashës. […]

Continue Reading

Basha/ Ditët në vijim, të reja të tjera të lidhjes së Ramës me trafikun e drogës. Video

Lulzim Basha ka paralajmëruar sot se në ditët në vijim do të paraqiten të reja të tjera të mbështetjes që Kryeministri Edi Rama i ka dhënë trafikut të drogës. “Rama është avokati mbrojtës i Tahirit, – tha Basha sot në një konferencë shtypi –  dhe siç e shihni ai merret vetem me mbrojtjen e krimit, bredh […]

Continue Reading

Basha për Ramën: Rrugaç, një lolo banditësh si ti nuk tremb njeri

Lulzim Basha ka reaguar ndaj sulmit të paprecedentë të Edi Ramës ndaj gazetarëve në daljen e tij jashtë sallës së parlamentit. “Sulmi agresiv, banaliteti rrugaçëror dhe kërcënimet kundër gazetareve faktojnë çekuilibrimin psikik që ka Edi Rama kur nuk arrin ta fshehë të vërtetën tronditëse as nga vetja e tij. I marre peng nga Saimir Tahiri […]

Continue Reading

Gazetarët e ofenduar nga Rama: E turpshme, u detyruam t’i hiqnim mikrofonin

Gazetarët e kanë quajtur si të turpshëm reagimin e kryeministrit. Ata shkruajnë se duhet të reagojnë pronarët dhe shoqatat e gazetarëve për këtë rast. “Eshte e turpshme qe nje kryeminister te dale qellimisht, sic e pranoi edhe vete, per te ofenduar dhe denigruar gazetaret. Ne sa kishim ne dore e beme, hoqem mikrofonat. Tani te reagojne […]

Continue Reading

Noka, Ramës: Të paska shtërnguar shume keq Saje qorri

Ish-minsitri Flamur Noka thotë se fjalimi i Ramës tregon se Kryeministri është nën presion nga Saimir Tahiri. Postimi në Facebook i Flamur Nokës Po me dhimbsesh z Kryeminister. Te paska shternguar shume keq Saje qorri… Ato ecejaket e misionareve nga shtepia e tij ne tenden e paskan bere efektin… Po te shoh sot te rrudhur […]

Continue Reading

Vasili paralajmëron Ramën: Bëj kujdes me telefonatat!

Petrit Vasili ka këshilluar kryeministrin Edi Rama të bëjë kujdes, teksa në një deklaratë për mediat, ka prekur ‘çështjen Tahiri’. Ai i ka sugjeruar kryeministrit Edi Rama të bëjë kujdes me “komunikimet, me telefonat, kërcënimet, joshjet” edhe pse “e ka zënë një hall i madh”. Petrit Vasili akuzoi kryeministrin për lidhje me krimin. “Në këto […]

Continue Reading

Manjani: Kujdes, arrestimet politike i shërbejnë Ramës dhe diktaturës së tij

Deklarimet politike shërbejnë si argument për pafajsi… Arrestohet apo jo, X apo Y politikan duhet të jetë çështje e prokurorisë dhe e gjykatave, jo e politikës! Pavarësisht se Kryeministri aktual ka krijuar idenë se ai arreston, heton e gjykon njerëz! Në fakt ka raste konkrete në praktikën e sotme gjyqsore, ku individë janë arrestuar e […]

Continue Reading