Vasili paralajmëron Ramën: Bëj kujdes me telefonatat!

Petrit Vasili ka këshilluar kryeministrin Edi Rama të bëjë kujdes, teksa në një deklaratë për mediat, ka prekur ‘çështjen Tahiri’. Ai i ka sugjeruar kryeministrit Edi Rama të bëjë kujdes me “komunikimet, me telefonat, kërcënimet, joshjet” edhe pse “e ka zënë një hall i madh”. Petrit Vasili akuzoi kryeministrin për lidhje me krimin. “Në këto […]

Continue Reading

Vasili: Turizëm dhe mjedis bashkë, injoranca bën festë

Për kreun e grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, bashkimi i Ministrisë së Turizmit me atë të Mjedisit, tregon injorancën e një qeverie e cila bën festë. “Kryeministri shkollëpak çuditi dynjanë dje me injorancën e padëgjuar shtetërore të tij. Turizmin dhe mjedisin, oponentët e papajtueshëm të njëri-tjetrit, injoranca e frikshme e kryeministrit i vuri bashkë”,-shkruan […]

Continue Reading

Milo ikën nga Rama dhe hidhet në krahët e Metës/ Video

LSI dhe PDS-ja kanë arritur një marrëveshje politike mes tyre. Marrëveshja është firmosur në selinë e LSI-së mes Petrit Vasilit dhe Paskal Milos. Siç duket LSI-ja me nënshkrimin e marrëveshjes politike me partinë e Milos, po kërkon që të formojë polin e tretë politik si përgjigje edhe ndaj marrëveshjes së bërë nga Edi Rama dhe […]

Continue Reading

Petrit Vasili: Ju japim Metën. Boll më

Petrit Vasili ka reaguar ashpër për mosdakordësinë e kryeministrit Edi Rama për paketën McAllister, të pranuar nga Partia Demokratike dhe partitë opozitare. Përmes një deklarate për mediat, Vasili shprehet se duhet pranuar kjo paketë që zgjidh krizën politike në vend. Petrit Vasili thotë gjithashtu se LSI është e gatshme që të tërheqë Ilir Metën nga […]

Continue Reading

Vasili pas tërheqjes së Ramës/ Zgjedhjet me standarde duhet të jenë prioritet i të gjitha forcave politike.

Pas terheqjes nga Rama te kandidatit te PS per kreun e bashkise se Kavajes, ka reaguar edhe Kryetari i sapozgjedhur i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili. Sipas tij shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë u bë për të ç’tensionuar situatën e krijuar dhe për të shmangur përplasjet mes palëve. Ndërkohë që ai ju ka bërë […]

Continue Reading

Meta tallet me Ramën/ T’i japim shans Petrit Vasilit të bëhet Kryeministër

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Drejtues të LSI-së, Ilir Meta u tha mbështetësve të partisë së tij që t’i japin një shans Petrit Vasilit të bëhet Kryeministër i vendit, pasi mori drejtimin e LSI-së. “Orientimi i LSI drejt të ardhmes dhe në funksion të të rinjve është garancia që ju në këto zgjedhje edhe […]

Continue Reading

Çim Peka darkon me Metën pas zgjedhjes së këtij të fundit President/ Foto

Darkën e parë si president, (ndonëse ende jo në funksion) Ilir Meta duket se ka preferuar ta kalojë me Petrit Vasilin dhe gazetarin Çlirim Peka. Fotot e siguruara nga Opinion.al janë realizuar mbrëmjen e djeshme në një nga restorantet e kryeqytetit, ku duket se Meta dhe miqtë e tij e kanë konsumuar darkën dhe janë […]

Continue Reading

Zhduken 28 dokumentet sekrete të policisë

Zhdukja e 28 dokumenteve sekrete nga kasaforta e Policisë së Shtetit është referuar në Prokurorinë e Tiranës nga Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesat, thuajse dy javë më parë. Ngjarja, që edhe pse u mësua vetëm pas denoncimit në “Facebook” nga ish-kryeministri Sali Berisha, duket se është një çështje për të cilën kanë qenë […]

Continue Reading

Vasili për Ramën: Kjo qeveri e ka humbur besimin e njerëzve

Petrit Vasili ka deklaruar se Qeveria Rama e ka humbur besimin e popullit dhe nuk ka përjashtuar mundësinë e shtyrjes së zgjedhjeve. I ftuar në News24, ministri Vasili theksoi se nuk është asgjë e jashtëzakonshme shtyrja e zgjedhjeve dhe për këtë ka precedent në të kaluarën. “Nuk është ndonjë problem shtyrja e datës se zgjedhjeve. […]

Continue Reading

Prapaskena e darkës te pazari i ri, që bëri Metën të shpërthejë

Darka mes dy bashkëkryetarëve të koalicionit të majtë, ka pasur një prapaskenë që ka mbetur jashtë syve të publikut. Sipas një burimi brenda LSI, që ka folur për Lapsi.al, ka qenë pikërisht ky kurth që ka precipituar sherrin e fundit Meta- Rama. Sipas kronologjisë Rama i ka telefonuar Metës të shtunën për të darkuar së […]

Continue Reading

Përplasja: Rama dhe Meta anulojnë takimin mes tyre

Një përpjekje e fundit kishte ndodhur sot, për të gjetur mundësinë që përmes një takimi, fillimisht të njoftuar për mediat si të vendosur në axhendë, ndërmjet kryeministrit dhe kryetarit të Kuvendit. Mirëpo kryeministri, duket se ka qenë ai, që ka dhënë impulsin e parë negative, duke vërtetuar se “zërat” që këshillonin ndarjen përfundimtare nga Meta, […]

Continue Reading

Aktori Petrit Malaj për profesorin e tij, Birçe Hasko!

Teksa uron gjithë arsimtarët, Malaj ndalet tek një emër i veçantë i skenës, Birçe Hasko. “Telefonata urim ishte për njërin prej atyre që më mësuan në këtë jetë me plot dashuri e përkushtim…. Prof. Birçe Haskon, njeriun e thjeshtë, të dashur, të talentuar që ne studentët e donim aq shumë! E uroj për gjithçka ka […]

Continue Reading