Nga Albina Deda Gjoci/ Rruga e Kombit dhe jo e këshillit!

Disa keshilltar te Kukesit te dehur nga therrimet e oligarkeve te Edi Rames ne gjurmet e “keshilltareve”te Hekalit si filmat qesharak te diktatures qenkan”bindur”ne drejtesine e koncensionit kripto-oligarkik! Se pari kjo nuk eshte rruga e keshilltareve por udha e levizjes se gjithe shqiptareve, rruga e kombit! -Se dyti 43,2% e banoreve te qarkut Kukes jane […]

Vazhdo të lexosh

Albina Deda Gjoci/ Pashkë të bekuara në Mirditë!

Pashke te bekuara ne Mirdite! Sot Mirdita ime, Mirdita jone, kjo keshtjelle krenare e qyteterimit e krishterimit pati nje mysafir te veçante ne Katedrale , Liderin e PD-se z. Basha. Nje mikpritje dinjitoze siç dine ta bejne mirditoret. Gezuar nga mot dhe fat per çdo besimtar e çdo shqiptar me lutjen e madhe qe te […]

Vazhdo të lexosh

Albina Deda Gjoci/ Nuk ka më ndalim përballë monstrës Edi Rama!

Sot banoret e Qarkut Kukes derdhen dhimbjen e tyre ne piramidat e korrupsionit qe Edvin Rama vuri ne zemer te Kombit. Sot i gjithe kombi eshte Kukes,Has,Tropoje,Mirdite e Prizren. Sot eshte fillimi i Revolucionit kunder Narkoshtetit dhe kriptokorrupsionit. Çadra e lirise sone duhet te shperngulet ketu ne Kalimash. Se nuk ka kauze me te shenjte […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Azem Hajdari si mesazh e si frymë…!

-Azem Hajdari do te mbushte sonte 55 vjet! Ditelindjet jane rite feste njerezore. Kete do ta bejme te gjithe per Azemin. Por per kete burre legjende e stuhi perkujtimet jane te veçanta se i veçante qe ai. Te perkujtosh e mirkuptosh Azem Hajdarin do te thote qe sa here ta permendim te tejshkohemi nga optimizmi. […]

Vazhdo të lexosh

Albina Deda Gjoci/ Shtëpia me gjethe-Selia e partisë së re.

Qe prej krijimit te saj PD-se i jane krijuar shume skizma te cilat kane rezultuar jo vetem te pa suksesshme por dhe investime diversive. Mes tyre ka pasur elemente qe pasi kane mesuar te verteten e hidhur te pazareve te pista i jane riatashuar trungut qendrestar demokrat dhe vijojne te pakompleksuar kontributin e tyre ne […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Kori Narko-Oligarkik kundër Sali Berishës!

Nuk eshte e re ne forme dhe as permbajtje ofensiva e paskrupullt e mbeturinave te komunizmit tash 27 vjet kunder dr.Berishes. Ne vitet ’92 e ne vijim nga pozitat e te mundurit qe nuk deshiron te leshoje fronin e me pas nga pozita fitimtari kurre social komunizmi nuk ja fali Liderit te Demokracise luften e […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Artan Hoxha-Pseudogazetari plesht që kërkon të bëhet buall!

27 vjet me rradhe me intensitet sistematik mbeturinat e diktatures,te dirigjuar ne kor nga Sigurimi i Shtetit e te sponsorizuar nga gjithe sherbimet e lobet antishqiptare nuk e kane ndalur sulmin hakmarres ndaj Dr.Berishes. Police politike,analiste e gazetare kahmot te rekrutuar, pseudopolitikane llapaqene jane thirrur “nen arme”ne ushtrine e korbave te komunizmit dhe sot te […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Opozitarizmi i materializuar!

Qe ne fillim pa dashur te hyj ne fushen e filozofise po determinoj nje koncept te thjeshte: Ne nje vend normal demokratik opozite do te thote fjale dhe alternative per te marre pushtetin,edhe kjo e modeluar besueshmerisht,por gjithsesi me fjale. Po ne Shqiperi?! Ka shume “demokrate”qe po ankohen me stilin “Basha”te opozitarizmit.”Deshirojne” nje opozitarizem agresiv […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Sallë e Parlamentit apo Shtëpia me gjethe.

-Ka nje jave qe mediat mashtruese ne sherbim te Narkoshtetit perflasin poshtersisht dy deputete te opozites: Grida Duma dhe Ervin Salinjani. Personalisht nuk dua ti futem vertetesise apo pavertetesise se disa sms-ve sepse dukshem jane pa diskutim sajime e intriga te neveriteshme gatuar ne laboratoret e erreta te mazhorances se sotme. Sepse vete geni i […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Pse po provokohet Opozita?

-Në nje dite te ftohte janari Lulzim Basha mbushi bindshem zemren e kryeqytetit me qindra mijera protestues. Por suksesi i Bashes dhe opozites mendoj se nuk qendron vetem ne masivitetin e pjesmarrjes pasi ndaj kesaj qeverie dhe Edi Rames shumica dermuese e shqiptareve kane krijuar nje urrejtje legjitime deri ne gerditje e cila eshte pa […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Show i neveritshëm i Ramës në qarkun Lezhë-përtej një tallje publike.

Show i neveritshem i Rames ne qarkun Lezhe-pertej nje tallje publike! Destinacioni i radhes i Edi Rames dhe i çetes se tij ishte Qarku Lezhe. Qysh prej ardhjes ne krye te PS te tij,ky qark ka dominuar vendin per kah figurat politiko-kriminale. Jo vetem kanabizimi e krimi ordiner por korrupsioni ne çdo qelize te ekonomise […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Ngrihet steka e krimit shtetëror!

Largimi i Haki Hashashit pas shefit te tij Sajmir Tahiri nuk eshte aspak reflektim per gjemen kriminale qe ka krijuar Narkoshteti! Eshte thjeshte nje rokade mashtruese pasi qe, vete Fatmir Xhafa eshte pjelle e nje stadi te avancuar e krimit te organizuar. Kush mund te mendoje se vellai i njerit nga eksponentet e vertetuar rajonal […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/Përtej një alarmi kombëtar.

Kurre Erdoganizim e otomanizim te Mirdites! Shikoni kete foto qe nuk len vend per koment. Eshte diga e HEC-it te Qaf-Molles ne zemer te Mirdites. Nje kompani turke aspak serioze e cila pretendon te shfrytezoje pasurite ujore te vendlindjes time me afat te gjate ka gdhendur ne balle te diges flamurin gjysem-hene te shtetit te […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Edvini guxon të bëjë diktatorin! VIDEO

(Ai guxon te dhunoje nje ze te lire mediatik,realist satirik si “Zjarr TV”) Pasi eshte bere qesharak me sjelljen e tij mashtruese propagandistike, pasi sheh qe jo çdo gje blihet e kriminalizohet,Edvin Rama shfaq haptazi montruozitetin dhe thartimin e tij si shteteror dhe njerezor. Ai guxon te dhunoje nje ze te lire mediatik,realist satirik si […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ ‘Nacionalizmi’ i Edi Ramës si shala e gomarit!

Pasi po perjeton mega skandalin qeveritar te shekullit,pasi u dekonspirua boterisht ne themelimin e narko-shtetit,Edi Rama i eshte qasur”nacionalizmit si varke qe mund te shpetoje atë nga mbytja e sigurt. Pasi ka flirtuar me parine e Serbise ky i paatdhe mendon te trulloje kombin me mbledhje reklamative plot lule e sllogane. Te besosh ne nacionalozem […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Policia e Edi Ramës në kërkim. Kriminelët ‘punojnë’ lirshëm në terren.

Ngihemi perdite te shokuar nga kronikat e zeza. Vrasje,grabitje e vjedhje ne ç’do cep te vendit diten me diell. Po shteti e policia qe “duam” ku eshte? Po ku mund te jene ministrat e kreu i tyre.Aty ku kullosin ujqer e çakej. Ndersa e gjithe kupola e policise sot eshte ne kerkim me flet-arreste te […]

Vazhdo të lexosh