Masakra në spitalin e Fierit/ Drejtoresha-kryepolicit: Andon mos më merr në qafë

Ndërsa policia dhe prokuroria po kujdesen maksimalisht për të shpëtuar nga përgjegjësia një emër, jo dosido, por atë të kushëririt të kryeparlametarit Gramoz Ruçi, shumë të vërteta do mbesin enigmë. I dyshuari kryesor i plagosjes me armë brenda spitalit, madje me pistoletën e një polici që ia mori nga brezi si “pa dashjen” e efektivit, […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni pasojat e “bombardimit” të sotëm të Fierit nga Edi Rama. VIDEO

Vetëm për të bërë një lulishte, Edi Rama, ka vendosur të shkatërrojë dhjetëra godina me dokumente të rregullta janë shkatërruar ditët e fundit. Duke ia vënë emrin si rehabilitim i Gjanicës, IKMT ka shkatërruar qendrën e Fierit. Godina e fundit me leje që u shkatërrua sot ishte hotel ‘Shkëlzeni’. Në video keni pikërisht pamjet e […]

Vazhdo të lexosh

Naftëtarët/ Kemi votuar vetëm për PS, por ajo na groposi. VIDEO

Falimentimi i rafinerisë së ARMO-s ka vendosur qeverinë përballë naftëtarëve, të cilët kanë nisur një protestë, duke bllokuar rrugën. Zhgënjimi është dyfish, pasi naftëtarët janë votues të Partisë Socialiste siç shprehen. “Arben Ahmetaj të vijë këtu në Fier, jo ta mbajë monopol. Dubai, Kuvajti me cfarë bëhen, nafta çanë bllokadën, shikoni si jemi ne si […]

Vazhdo të lexosh

Mijëra protestues nisen nga rrethet

Mijëra simpatiznatë të opoztës kanë marrë rrugen për në Tirane ku do të mbahet protesta e radhës për të kundërshtuar zgjedhjen e kryeprokurorit të prkohëshëm. Dhjetëra mbështetës të opozitës janë nisur nga Vlora dhe disa qytete të tjera për t’iu bashkuar protestës së opozitës, e cila do të nisë në orën 09:30 përpara Parlamentit. Qytetarët […]

Vazhdo të lexosh

Gjëndje alarmante: Nga nesër, mundësi përmbytje me prurje shumë të larta në 2 qarqe

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit njofton se përgjatë datave 30.11.2017 dhe 1 e 2.12.2017 priten reshje shumë intensive, pothuajse në të gjithë territorin, por edhe jashtë kufijve shtetërore në basenin e lumit Vjosa. Reshjet maksimale i kalojnë vlerat e 100 mm në 24 orë. Nga llogaritjet e fundit këto reshje mund të sjellin […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet drejtori i zyrës së Përmbarimit/ Video

Arrestohet përgjegjësi i zyrës përmbarimore Fier për veprën penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Në bazë të një pune disa mujore nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Prokurorinë Fier, u finalizua operacioni policor i koduar “Përmbaruesi”. Si rezultat i operacionit, […]

Vazhdo të lexosh

A e dini se Erion Braçe…

Erion Braçe eshte deputet i partise socialiste qe prej vitit 92′. Ai ka qene deputet ne te gjitha legjislaturat postkomuniste ne shqiperi. Mandatin e kaluar e ka fituar me shume veshtiresi pasi kryetar erdhi Rama dhe ai ishte per eleminimin e xhaketave te vjetra te PS. Por insistimi i Braçes me te gjithe fijet e […]

Vazhdo të lexosh