E shtunë, 19 Qershor, 2021
LAJMI FUNDIT

Politike

Kryesia e PD: Analizë e masakrës zgjedhore

Kryesia e PD ka venodosur për një analizë të zgjedhjeve të 25 prillit në çdo nivel brenda partisë, nga çdo seksion deri në nivel qarku. PD e konsideron 25 prillin si ‘masakër zgjedhore’ dhe për të do të kryejë një analizë, ku fillimisht brenda 1 korrikut paraqiten rezultatet për çdo seksion e grupseksion. Për këtë do […]

Basha: Përballje me të gjitha format dhe mjetet

Partia Demokratike ka mbledhur kryesinë paraditen e sotme. Duke mbajtur fjalën në këtë mbledhje, kreu i rizgjedhur i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se votimet në parti treguan se anëtarët janë të vendosur që të vazhdojnë betejën për demokraci. ‘Është e domosdoshme që të gjithë ne, nga Kryesia te Këshilli kombëtar, të lexojmë̈ qartë atë̈ […]

Shkrime

Pamja e Shkodrës është horror, po fajin e ka elita !

Skerdjan Dhuli Nuk e ka fajin rinia e Shkodrës që u lëshuan si turmë e dalë nga kontrolli për të takuar yjet e Përputhen (o Zot çfarë krimi. Yje nga Përputhen ? Jo jo. Llum. Niveli ZH i shoqërisë). Fajin e ka elita. Elita duke humbur vendin e saj si busull orientuese për rininë, e […]

Kë përfaqësoni ju zonja Ambasadore? Tom Doshin, Edi Ramën, apo Presidentin e Shteteve të Bashkuara?!

Erl Kodra Zonja Ambasadore Yuri Kim, Kjo është një letër patetike. Në fakt nuk doja të ishte e tillë, por ashtu doli. Ndjesë, asgjë personale. Në vitin 2019 Philip T. Reeker, Ndihmës Sekretari për Euroazinë në Departamentin e Shtetit të SHBA, kërcënonte Partinë Demokratike përmes Daniel Koski me fjalët (citim) se “çdo akt dhune nga […]

Klaron Security

ZAMIR PROJECT STUDIO

Lajmet e fundit