Basha takim me demokratët në Paskuqan dhe Peqin

Kreu në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme takime me demokratët e Peqinit dhe Paskuqanit, në prag të zgjedhjeve brenda partisë. Gjatë fjalës së tij, Basha ka kërkuar mbështetje nga demokratët që nga zgjedhjet e ditës së diel, të bashkohen dhe të dalin të fituar. Ai është shprehur se qëllimi […]

Continue Reading

Lulzim Basha vijoi takimet ne qytetin e Dibrës

Kryetari aktual i PD-së, Lulzim Basha vizitoi sot qytetin e Dibrës, ku dhe u prit nga një numër i konsiderueshëm mbështetësish. Takimet e kryedemokratit po zhvillohen në kuadër të fushatës që po bën për të mbajtur postin e kreut të PD-së, me zgjedhjet që do të zhvillohen në 13 qershor të këtij viti. Ndërkohë deputeti […]

Continue Reading

Basha: Masakra zgjedhore, padrejtësi që nuk iu bë vetëm demokratëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijur turin e takimeve të tij me demokratët në të gjithë vendin. Gjatë ditës së sotme ai është ndalur në një takim me demokratët e Matit dhe Bulqizës. Gjatë fjalës së tij para përkrahësve te tij në Mat e Bulqizë ai është shprehur së “masakra zgjedhore, një padrejtësi […]

Continue Reading

Basha: Gati dosja e manipulimit zgjedhor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi këtë të Enjte takime me demokratë në Gjirokastër, Tepelenë e Përmet. Basha u shpreh se, 25 prilli ishte masakra më e madhe zgjedhore ndaj shqiptareve. “Do luftojmë bashkë me gjithë fuqinë qe na dhanë njerëzit deri në fitore”, theksoi ai. Basha bëri me dije se dje dhe gjatë ditës […]

Continue Reading

Basha në familjen durrsake: Vijmë me plan pune jo premtime boshe

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në një familje durrsake, të cilët janë shprehur se kanë kontribuuar për Partinë Socialiste, janë anëtarë të saj, por se janë të zhgënjyer. Basha tha se PD vjen me një plan punë dhe jo premtime boshe. Ai theksoi se zotimet janë pjesë e një plani për të […]

Continue Reading

Basha në Kishën e Jubës: Qoftë një fillim i ri jo vetëm për besimtarët katolik por për të gjithë shqiptarët

Prill, 04/2021 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë për vizitë tek Kisha e Jubës, në kuadër të festës së Pashkëve. Basha uroi të gjithë besimtarët Katolik për një Pashkë sa më të mbarë dhe për një fillim të ri për të gjithë. Lulzim Basha: Don Mirgeli faleminderit për mikpritjen. Ju uroj nga zemra […]

Continue Reading

Basha kujton Holokaustin: Dhimbje për shfarosjen e 6 milionë hebrenjve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kujton Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit, tragjedinë që mori miliona jetë njerëzish. Përmes një postimi në “facebook”, Basha thekson se 7 janari përkujtohet me dhimbje për shfarosjen mizorisht të 6 milionë hebrenjve. Sipas tij, kjo ditë nuk duhet harruar kurrë, ndërsa shton se jemi krenarë për sakrificën e shqiptarëve në […]

Continue Reading

“Na kanë lënë në baltë”, fermerët ankohen te Lulzim Basha. VIDEO

Lulzim Basha në bashkëbisedim me fermerët e Urës Vajgurore u ndal te shqetësimet e tyre, ndërsa shpalosi edhe planin  që PD-ja synon ta zbatojë në këtë sektor. Banorët thanë se janë të braktisur nga qeveria dhe kryeministri Edi Rama pasi nuk kanë pasur asnjë ndihmë. Pjesë nga bashkëbisedimi: Fermeri: Qeveria na ka lënë në baltë, jemi […]

Continue Reading

Basha kërkon ndjesë për listat e 2017-s: Ishte një mësim i mirë

Lulzim Basha, në një intervistë për “RTSH” ka folur në lidhje me listat e deputetëve të 2017. Basha tha se ato lista ishin pësim që u kthyen në mësim. Pyetje: A i detyroheni ju një ndjesë shqiptarëve për deputetët që dolën nga listat e opozitës në parlament? Lulzim Basha: Padyshim! Dhe e kam bërë këtë […]

Continue Reading

Basha/ Shumë shpejt vizitë në SHBA

“Qëllimi i protestave tona madhështore dhe i aktit tonë të fortë politik për të djegur mandatet nuk ishte rrëzimi me dhunë i qeverisë, apo pushtet mbi viktima”. Kështu deklaron kreu i opozitës Lulzim Basha në një intervistë për gazetën “Mapo”, teksa thotë se qëllimi i protestave ishte ndërgjegjësimi kombëtar dhe ndërkombëtar mbi gjendjen e rëndë […]

Continue Reading

Basha/ Urime Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për fitoren!’

Nga Lulzim Basha. Kosova hapi një faqe të re në rrugëtimin e saj si shtet demokratik. Populli i Kosovës votoi për ndryshim duke mandatuar opozitën për të udhëhequr në rrugën e transformimit ekonomik dhe integrimit euro-atlantik. Urimet më të përzemërta LVV dhe LDK, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për fitoren. Përgëzime udhëheqësve të forcave të […]

Continue Reading

Basha: Rama po bën prapë dasmë pa nuse

Lulzim Basha në një bashkëbisedim me mediat paraditen e sotme me median në lidhje me vendimin e Gjermanisë që ka miratuar 9 kushte që Shqipëria të hapë negociata me BE-në. ‘Në emër të PD dhe opozitës së bashkuar të garantojmë çdo qytetar shqiptar dhe partnerët tanë, BE, partnerët tanë strategjijë euroatlantikë se PD dhe opozita […]

Continue Reading

Pse Rama kërkon me çdo kusht një “marrëveshje” me Lulzim Bashën?

Në datën 1 Prill ,2013, lideri i Opozitës Edi Rama, me sytë e errur nga pushteti, dhe nga frika e dështimit, u ul në gjunjë dhe me gjakftohtësinë e një vrasësi nënshkroi marrëveshjen me armikun e tij më të madh , Ilir Metën, me gjakun e Ziverit, Hekuranit , Faikut dhe Aleksit. Kurrë nuk ishte […]

Continue Reading

Bozdo: Platforma ekonomike e PD, armë e fortë për të fituar zgjedhjet. Video

Pasi kryetari i opozitës Lulzim Basha bëri publik sot një zotim të madh, rritjen e pagës minimale në 300 Euro në gjashtë muajt e parë të qeverisjes dhe, në 400 Euro brenda mandatit të parë qeverisës të PD-së, anëtari i Kryesisë së PD, Enno Bozdo ka treguar arsyen e këtij premtimi kaq konkret dhe që […]

Continue Reading

Basha zotohet: Brenda 6 muajve të parë të qeverisjes rrisim pagën minimale në 300 euro

I pranishën në Kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se brenda 6 muajve të parë të qeverisjespaga minimale do të shkojë në 300 euro dhe deri në fund të mandatit, paga minimale rritet në400 euro. “Askush prej jush këtu dhe mijëra punëmarrës nuk duhet të […]

Continue Reading

Basha për deputetët në Kuvend: Do t’ju ndjekim këmba-këmbës nëse votoni konçensionet.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka paralajmëruar me ashpërsi,  deputetët e mbledhur sot në Kuvend që do të votojnë  dy koncensionet e rrugëve Orikum – Dukat dhe Milot Balldren. “Dua të paralajmëroj sot çdo anëtar të seancës që ngre duart për të votuar këtë vjedhje me ligj se nesër do të jetë subjekt […]

Continue Reading

Basha takim me Metën në zyrë e këtij të fundit.

Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë se Kreu i Shtetit, Ilir Meta priti sot në zyrën e tij në Presidencë, kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi ka zgjatur për […]

Continue Reading

Basha perkujtoi sot 73 vjetorin e Kryengritjes se Postribes. Paradë krenarie e xhelatëve

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka perkujtuar sot 73 vjetorin e Kryengritjes se Postribes. Me nje mesazh ne faqen e tij ne Facebook, Basha thekson se “Sot, ne vend te ndjeses, po shohim nje parade krenarie te xhelateve, e cila fatkeqesisht ka frymezim shteteror”. Mesazhi i Bashës Në 73-vjetorin e Kryengritjes madhështore të Postribës, 9 shtatorin […]

Continue Reading

Spiropali/ Viti 2021 nuk është larg dhe të shpresojmë që PD dhe Basha do ta lënë të shkuarën

Me anë të një video-mesazhi, Spiropali shprehet se Basha do të dalë sërish në rrugë në mes të tetorit pikërsiht kur të jepet edhe vendimi për çeljen e negociatave. Ndërkohë, lidhur me platformat alternative të opozitës, ministrja tha se mund të dialogojnë vetëm për atë reformës zgjedhore. ‘Opozita ka vendosur të shtyjë për në mesin […]

Continue Reading

Vjen shqiptari nga plazhi, shan Lulin që nuk ka rrëzuar ende Ramën

Nga Rudi Erebara Kam disa javë që pres të çohen të munduarit, turmat e skllevërve anembanë, sepse nuk kanë ujë në shtëpi. Ujë qe e paguajnë më shtrenjtë se në çdo vend ballkanik po e po, por edhe më shumë se në Europë apo Amerikë. Një familje shqiptare në Tiranë, paguan mesatarisht 20 mijë lek […]

Continue Reading