Popull, ku je mor aman?!

Nga SOKRAT TURTULLI (Gallata zgjedhore) Nga programet qe kane ne themel mireqenien e popullit ne keto zgjedhje, vecojme: Rama: Mos votoni te djathtet, per cfare iu duhen? – Leshojuni qente! – Ai eshte agranom! – Votoni Raqken, ai tjetri eshte Devolli. – Gruaja t’a mbledh kur shkon ne darke ne shtepi! – Erjoni eshte I […]

Vazhdo të lexosh

Rrofshin dyert e blinduara…

Nga SOKRAT TURTULLI Hej, ti demokrat qe dje me sulmove me cdo mjet te mundshem vrasjeje. Ti demokrat qe sulmove shtepine tende ku brenda kishte demokrate, gra dhe femra. Ti demokrat qe ne dore mbaje barre, gure, tulla, copa betoni, shufra hekuri, shufra druri, granata dore, shkalle, trapan dhe cfaredo tjeter te mundshme objekt dhune. […]

Vazhdo të lexosh

PD publikon emrat e anëtarëve të Këshillit Kombëtar që morën pjesë në Kuvendin e 18 dhjetorit

PD bëri publik sot emrat e anëtarëve që morën pjesë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar. “BalkanWeb”, zbardh të plotë emrat e anëtarëve të Këshillit Kombëtar që morën pjesën në Kuvendin e 18 Dhjetorit. Lista e publikuar nga PD: Adela Qemalli Admir Kusi Agest Kopellaj Agim Baçi Agron Gjekmarkaj Agron Kapllanaj Aida Qoqja Alban Daci Albert […]

Vazhdo të lexosh

“Sonte”-Poezi

Sokrat Turtulli Sonte dua të fle me eren tende,Me parfumin tend nën lekuren time.Sonte, Hëna, yjet le të flenë mbi kodra,E të më lenë të vetëm në kujtime. Sonte nates do puth çastet tona,Sonte çastet paskan tjeter ngjyrim.Sonte nuk dua dita të agoj mengjesit,Sonte nuk dua jo, parfumi im. Sonte do fle me ty dhe […]

Vazhdo të lexosh

Ja si kërcënohej ish ndihmës inspektori i SHKB-së së burgjeve.

Para disa muajsh mediat në vend njoftonin për kërcënimet që I bëheshin ish ndihmës inspektorit të SHKB-së( shërbimi kontrollit të brëndshëm të burgjeve në ministrinë e drejtësisë) . Kërcënimet vinin kryesisht nga ish të burgosur të cilët ish agjeniti I kishte nën mbikqyrje, por që ishte dekonspiruar nga persona akoma të paidentifikuar. Kërcënimet ndaj ish […]

Vazhdo të lexosh

Kërcënohet me jetë bashkë me familjen ish agjenti i SHKB-se së Burgjeve.

Ish agjenti i Sherbimit te Kontrollit te Brendshem ne Ministrine e Drejtesise, Sokrat Turtulli, eshte kercenuar vazhdimisht nga persona te panjohur dhe me precedent penal per shkak te detyres qe kryente ne institucionin e vuajtjes se denimit. Kercenimet zakonisht kane ardh pas lirimit te tij(per arsye politike) nga Ministri i Drejtesise per motive te paverteta, […]

Vazhdo të lexosh