Gjenden municione në shtëpinë e gjyqtarit, që shpëtoi Dritan Dajtin

Gjyqtari Skënder Damini gjendet aktualisht në ambientet e Drejtorisë Vendore të policisë Tiranë për t’u marrë në pyetje. Burime policore i thanë abcnews se gjatë kontrollit të banesës që ka në kryeqytet Damini, gjyqtarit të Gjykatës së Apelit Vlorë është gjetur një sasi municionesh luftarake. Pak pas orës 10.00 të paradites së sotme, Skëndër Damini […]

Vazhdo të lexosh

Berisha/ Nëse mazhoranca nuk voton vetingun e politikanëve “O djem rrëmbeni armë, ja vdekje ja liri!”. VIDEO

Berisha bëri thirrje për kryengritje nga salla e parlamentit. Nëse mazhoranca nuk voton vetingun e politikanëve, tha ai, rrugët e sheshet do të oshtijnë: “O djem rrëmbeni armë, ja vdekje ja liri!” Sali Berisha: “Edhe një herë ju bëj thirrje. Momenti është kritik. Unë ja u them se do të bëni gabimin më të rëndë që […]

Vazhdo të lexosh

Ministrat dhe zyrtarët e lartë, tani do mbrohen me armë moderne dhe supermasa sigurie

Mes 429 vendimeve dhe projektligjeve që ka vendosur që të përpilojë qeveria gjatë vitit 2018, është planifikuar edhe miratimi i një projektligji dhe 8 projektvendimeve, që synojnë rritjen maksimale të masave të sigurisë për personalitetet e larta shtetërore. Por përveç atyre që sipas ligjit gëzojnë mbrojtje deri më tani, parashikohet që të zgjerohet lista me […]

Vazhdo të lexosh

Makina luksi dhe armë. Ja cili është djali i kryetarit të bashkisë në Shqipëri

Qytetarët e Laçit përveç varfërisë së tyre ju duhet të mësohen dhe jetën luksoze të djalit të bashkisë së këtij qyteti, Artur Bardhi. Jeta luksoze dhe lëvizja me armë nëpër qytet për fëmijët e pushtetarëve mesa duket është një gjë krejt normale, ndërkohë që qytetarët terrorizohen çdo ditë e më tepër Janë të shumta shqetësimet […]

Vazhdo të lexosh

Grabitje me armë tek liqeni artificial

Një adoleshent ka denoncuar në policinë e Tiranës mbi grabitjen e çantës dhe dy celularëve në Kodrat e Liqenit në Tiranë. Burime policore bënë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00 të ditës së djeshme, ndërsa adoleshenti është kanosur me thikë nga dy persona, ende të paidentifikuar. Burimet policore shprehen se dyshohet se […]

Vazhdo të lexosh

Edhe në Berat drogë, armë dhe municione

Seksioni kundër  Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat në bashkëpunim me Seksionin për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit: Klodjan Lato 37 vjeç, banues në Berat, i dënuar më parë. Nga një telefonat e marrë, jemi njoftuar se në banesën e këtij shtetasi është qëlluar me armë […]

Vazhdo të lexosh

Siri/Sulm më armë kimike, 58 të vdekur

Të paktën 58 persona mbetën të vrarë dhe dhjetra të plagosur si pasojë e një sulmi në veri-perëndim të Sirisë. Mediat raportojnë se mund të jetë një sulm me armë kimike i cili nuk është përdorë që në fillimin e luftës civile 6 vite më parë. Observatori sirian për të drejtat e njeriut ka raportuar […]

Vazhdo të lexosh

Kim Jong- Un ka publikuar një video imagjinare ku trupat e Koresë së Veriut shpërthejnë një aeroplanmbajtëse amerikane/Video

Kim Jong- Un ka publikuar një video propagandistike ku trupat e Koresë së Veriut shpërthejnë një aeroplanmbajtëse amerikane. Pamjet e publikuara nga mediat shtetërore atje tregojnë sesi trupat koreano veriore shkatërrojnë avionët e bombarduesit amerikanë. Sigurisht kemi të bëjmë me pamje të montuara dhe jo reale. Klipi shoqërohet edhe me narracion, ku zëri shpjegon në mënyrë “poetike” […]

Vazhdo të lexosh