KANDIDON PËR TË MARRË BASHKINË E SHIJAKUT, SOCIALISTI DEL NË PËRGJIME ME ASTRIT AVDYLAJN

Gazeta gjermane Bild ka publikuar sot disa përgjime të Astrit Avdylajt, ku i përfshirë është edhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako. Ndërkohë në një përgjim zhvillohet një bisedë mes Astrit Avdylajt dhe kryetarit aktual të PS, Shijak Elton Arbana. Kreu i bandës së Shijakut, i kërkon Arbanës që të telefonojë kreun e INUK dhe të […]

Continue Reading

Biznesmeni rrihet shtazërisht nga ‘i forti’ në Shijak. VIDEO

“Rrihet shtazërisht nga i forti në qëndër të Shijakut, biznesmeni!” Ky është denoncimi i fortë me pamje, që një biznesmen ka bërë dhe është publikuar para pak minutash nga ish-kryeministri Sali Berisha.”Ai quhet Ndriçim Arapi dhe mesa duket është ai kryekomisari i policisë së Shijakut” shkruan biznesmeni i dhunuar. Berisha, në videomesazhin denoncues, që përmban fakte drithëruese, ka lëshuar […]

Continue Reading

Dekonspirimi/ Lul Berisha u largua nga Shqipëria

Forcat speciale kanë ushtruar kontroll mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e Lulzim Berishës, por nuk arritën ta arrestojnë. Gjatë kontrollit janë sekuestruar disa objekte që mund të jenë në dobi të hetimit, por që nuk mund të konsiderohen të jashtëligjshme. Nga të dhënat e siguruara më vonë nga Policia ka rezultuar se Lulzim Berisha nuk […]

Continue Reading

Policia arreston sot në Shijak mikun e Ramës dhe Tahirit

Durim Keçi, i arrestuar nga policia e Durrësit pasi rezultonte në kërkim nga drejtësia italiane, ka lidhje me eksponentë të Partisë Socialiste. Kjo dëshmohet nga kjo foto ku duket Durim Keçi (majtas), ‘Berti Sukthit’ (djathtas) ish administrator i Sukthit i shkarkuar para dy vitesh në kundër të ligjit të dekriminalizimit pasi rezulton i dënuar më […]

Continue Reading

Shpërthim eksplozivi në Shijak.

Burime nga policia thanë se ka shpërthyer një sasi eksplozivi në derën e një magazine. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por dëme materiale. Eksplozivi ka shpërthyer derën e një magazine ku përpunohen mbetje spitalore. Magazina ishte marrë me qira nga Arlind Lala, 31 vjeçarit që u godit para disa ditësh. Shpërthimi ka ndodhur […]

Continue Reading