Nga përplasja është plagosur dhe gjakosur kryeredaktori i RD

  Forcat e rendit janë shtyrë nga protestuesit të cilët të revoltuar kanë tentuar të hyjnë në ministrin e Brendshme. Nga përplasja është plagosur dhe gjakosur kryeredaktori i RD. Këtë lajm e ka bërë të ditur ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook. “Narkobanditet me uniforme pergjakin protesten e opozites, godasin kryeredaktorin e gazetes […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthim në Shkodër, tre të plagosur. VIDEO

Një shpërthim është regjistruar në Shkodër në lagjen Rus, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes. Nga të dhënat e para mësohet se një sasi eksplozivi i është vendosur një automjeti tip Fuoristrade, ndërsa ka shkaktuar dëmtime të shumta në katin e parë të një banese. Gjithashtu nga informacionet e para mësohet se si rezultat […]

Vazhdo të lexosh

Frika për sulm terrorist për pak desh shkakton tragjedi tek tifozët e Juventusit/ Foto+Video

Mijëra tifozë po vëzhgonin një transmetim të drejtëpërdrejtë të finales së “Champions Leage”, ku luante Juventusit kundër Real Madridit. Potr gati 1 mijë perso pësuan lëndime të lehta kur zhurma me zë të lartë, me sa duket fishekzjarre, shkaktuan panik pak para përfundimit të ndeshjes. Nga fundi i pjesës së dytë, turmat filluan të vraponin […]

Vazhdo të lexosh

Nga Ilir Kadia: Kupa e humbur

Mbreme do luhej Superkupa e Shqiperise ne baskeboll.Per femra u luajt e para dhe Flamurtari i Vlores fitoi si zonjat me vajzat e Goga Basket!Pastaj do fillonte Superkupa per meshkujt por…Ajo humbi! Po humbi! As Vllaznia e as Tirana nuk e fitoi dot!Ate e fitoi shemtia!Dhuna!Tifozet pa krye u perleshen mes tyre dhe lane ne […]

Vazhdo të lexosh