Artikulli i Millenium në ‘il Fatto Quotidiano”/ Shqipëria, prodhuesi dhe eksportuesi më i madh i kanabisit të paligjshëm në Europë

Sali Berisha në një postim në Facebook ka vijuar me akuzat e tij ndaj kreut të qeverisë Rama se “e ka kthyer Shqipërinë në vendin e drogës”. Këtë herë Berisha shkruan për një artikull të suplementit “Millenium” të gazetës italiane “il Fatto Quotidiano” kushtuar Shqipërisë titulli kryesor i së cilës është “Mirësëerdhët në Kanabistan”. “Ja […]

Continue Reading

I burgosuri shqiptar tenton arratisjen nga burgu, por thyen shtyllën kurrizore

Një i burgosur, gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, arriti që të arratisej nga seksioni i sigurisë së lartë i burgut të “Giuseppe Pagliei”, në Frosinone të Italissë, ndërsa një tjetër i burgosur, shqiptar, nuk arriti të arratisej dhe mbeti i plagosur rëndë. Dy të burgosurit, një italian dhe një shqiptar raportohet se […]

Continue Reading

Gjykatësi Franco Roberti, po heton biznesin kriminal të kontenierëve

Nuk ndalojnë mediat italiane duke shkruar për kontenierët me plehra të rrezikshme italiane që mund të jenë groposur në Shqipëri. “Qeveria e Shqipërisë lëkundet për “aferën e mbetjeve”, keshtu e titullon shkrimin e saj gazeta italine “Roma” kushtuar çeshtjes së kontenierëve të zhdukuar në Shqipëri. “Roma” vë në dukje faktin se Rama në fushatë zgjedhore […]

Continue Reading