Një i ri sulmohet nga tre persona duke marrë plagë të rënda

Një i ri është sulmuar me mjete të forta nga 3 persona të panjohur, dhe ka përfunduar në Spitalin Ushtarak me plagë të rënda në trup. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘3 Dëshmorët’ në Yzberisht rreth orës 20:00 të mbrëmjes. I Plagosuri është 19-vjeçari me inicialet E. Sh., ndërsa 3 dhunuesit e tij janë ende […]

Continue Reading

Blushi fyen rëndë Lindita Nikollën: Je një injorante totale

Deputeti Ben Blushi ka sulmuar ashpër ministren e Arsimit Lindita Nikolla gjatë replikave në Parlament. Pas fjalës në Parlament të Lindita Nikollës e cila foli gjithashtu me gjuhë të ashpër kundër Ben Blushit dhe Mimoza Hafizit, deputeti Blushi reagoi keq. “Askush nuk do mbahet mend që ke pasur një bodigard që dërgonte për të marrë […]

Continue Reading

I burgosuri shqiptar tenton arratisjen nga burgu, por thyen shtyllën kurrizore

Një i burgosur, gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, arriti që të arratisej nga seksioni i sigurisë së lartë i burgut të “Giuseppe Pagliei”, në Frosinone të Italissë, ndërsa një tjetër i burgosur, shqiptar, nuk arriti të arratisej dhe mbeti i plagosur rëndë. Dy të burgosurit, një italian dhe një shqiptar raportohet se […]

Continue Reading

Sërish Kosovar autori që plagosi me sëpate 9 perosna në Gjermani. Video

Autori që të enjten në mbrëmje la të plagosur 9 persona në një stacion treni në Dusseldorf të Gjermanisë, sipas mediave gjermane është nga Kosova. Një gjë të tillë e ka konfimuar dhe Policia gjermane, e cila ka bërë të ditur se personi që sulmoi 9 persona me sëpatë, i identifikuar si Fatmir H., është nga […]

Continue Reading

Gafë e rëndë gjatë ndarjes së çmimit Oscar

Gabimisht si fitues u shpall filmi “La La Land”në katëgorinë e filmit më të mirë. Por fitues ishte një film tjetër. Emma Stone fitoi çmimin Oskar si aktorja më e mirë. Aktorja e re amerikane fitoi çmimin Oskar në kategorinë më të rëndësishme – si aktorja kryesore e filmit. Me vetëm 28 vjet, Emma Stone […]

Continue Reading

Noizy shan dhe fyen rëndë Top Chanel-in. Foto/Video

Noizy vjen me këngën më të re “Young Boy” e cila zgjoi kureshtjen e të gjithëve. Në një pjesë të tekstit të tij ai përmend edhe një nga televizionet shqiptare,Top Channel. Reperi ende flet me një “mllef” të madh për to, pasi që ai u konfliktua me modernatorin Ledion Liço gjatë “Top Music Aëard” duke […]

Continue Reading