Saimir Kodra: I marr telefonin Adës dhe i bie numrit tim, për të marrë numrin e saj.

Saimir Kodra, është një nga personazhet më të njohur në Shqipëri, i komentuar jo vetëm për përvojën në “Fiks Fare”, e tashmë në “Stop” me Gentian Zenelajn, por edhe për përpjekjet për t’u bërë pjesë e politikës. Edhe pse e shohim në ekran çdo natë, prej gati dy dekadash, Saimir Kodra ka folur rrallë për […]

Continue Reading

Ledion Liço sherr me Rudina Xhungën. Top channel albania e përcolli për në dritaren e fundit!

Një shkrim i botuar në “Dritare.net” ku shkruhej se spektaklit të “Voice of Albania” i ka rënë audienca, është bërë ‘mollë’ sherri për Ledion Liçon dhe Rudina Xhungën. Në “Dritare.net”, portal i Rudinës, shkruhej se “Voice” nuk ka më të njëjtën shikueshmëri si më parë dhe se audienca ka rënë, por vetëm pak Ledioni i […]

Continue Reading

Nga Sokol Gjoni: Dekretet “bujare” të Nishanit që s’u bë top.

Dekretimi i ministrave të rinj nga Presidenti i Republikës, përveçse një akt kushtetues në vijimësinë e profilit të tij si garanti i saj që ka mbajtur z.Bujar Nishani, ka kapluar emocionalisht një pjesë të opinionit publik, dhe ka shërbyer për ngjizje të retorikës denigruese ndaj kreut të shtetit. Në këtë brumatiçe, ndjehet tharmimi i një […]

Continue Reading

Endira Bushati: Çfarë shteti jemi, kur prokuroria nuk e heton skandalin se ka frikë nga Top Channel dhe TV Klan???

Mbrëmë, mes të tjerave, Basha, shkurt e qartë, foli për “media të kapura”…. Shpalli dhe vullnetin për t’i përmbysur ato, duke kërkuar njëkohësisht dhe ndjesë, për qëndrimin e PDsë në të shkuarën ndaj këtyre mediave… Pak e dinë që, PD në opozitë, ka zhvilluar një “luftë” të vërtetë parimore në këtë drejtim… Ishte këmbëngulja e […]

Continue Reading

Ylli Manjani : Fatmir Xhafaj ishte dhe është e shkuara

Ish-­ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka replikuar me deputetin socialist, kreun e komisionit për reformën në drejtësi, Fatmir Xhafaj, i cili tha dje se Manjani dhe disa eksponentë të LSI­-së flasin sipas orekseve të ditës. Manjani shkruan në “Twitter” se Xhafaj ishte dhe është e shkuara duke i kujtuar socialistit se ai nuk ka ndërmend të konsultohet […]

Continue Reading

Noizy shan dhe fyen rëndë Top Chanel-in. Foto/Video

Noizy vjen me këngën më të re “Young Boy” e cila zgjoi kureshtjen e të gjithëve. Në një pjesë të tekstit të tij ai përmend edhe një nga televizionet shqiptare,Top Channel. Reperi ende flet me një “mllef” të madh për to, pasi që ai u konfliktua me modernatorin Ledion Liço gjatë “Top Music Aëard” duke […]

Continue Reading