Panuçi largon Cikalleshin nga kombëtarja

Kristian Panuçi nisi këtë të hënë zyrtarisht grumbullimin e tij të parë me kuqezinjtë për ndeshjet e eliminatoreve të Botërorit 2018 kundër Lihtenshtejnit dhe Maqedonisë. Në një konferencë për mediat ai ka dhënë sqarime për listën e publikuar që ditën e premte dhe për mungesat në të. Trajneri italian tha se në listën me 24 […]

Vazhdo të lexosh

Top-Channel, fabrika e lajmeve të rreme

Sali Berisha ka sulmuar televizionin “Top-Channel”, duke e quajtur fabrikë të lajmeve të rreme kundër opozitës. Berisha ka publikuar në Facebook mesazhin e një gazetareje, që shkruan se çdo lajm trajtohet sipas interesave të drejtorit të informacionit Sokol Balla. Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha: Top Channel apo “Top fake news”?! Gazetari dixhital i […]

Vazhdo të lexosh

Linjë e parë ajrore “Low cost” Tiranë-Budapest

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj bashkë me Ministrin Hungarez të shtetit për Politikat e Transportit Robert Homolya, ishin në bordin e avionit të parë të linjës Budapest-Tiranë. Duke folur për mediat, Ministri Dervishaj tha se ky është një premtim i mbajtur nga Ministria e Transportit, për të sjellë një kompani të njohur ndërkombëtare […]

Vazhdo të lexosh

Fatmir Xhafa pregatitet të ndryshojë kupolën drejtuese të policisë

Që me emërimin në krye të Ministrisë së Brendshme, Fatmir Xhafaj ka qëndruar në heshtje. Asnjë deklaratë publike. Asnjë intervistë. Njerëz të afërt pranë tij thonë se ministri kalon shumë kohë në zyrë. Në tryezën e punës është një plan për lëvizje të fuqishme të drejtimin e policisë së shtetit; lëvizje, që bëhen me qëllimin për […]

Vazhdo të lexosh

Nuk ka të ndalur Rama. Dërgon sërish në Strasburg, Sokol Berberin, kunatin e Fatmir Xhafës

Qeveria shqiptare ka paraqitur tre kandidaturat për pozicionin e gjyqtarit shqiptar në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut. Kjo është hera e dytë që dërgohen emrat pasi Këshilli i Europës ia ktheu njëherë qeverisë kandiadtët. Kësaj radhe kandidatë janë Aleksandër Muskaj, Aurela Anastas dhe Sokol Berberi. Ajo që bie në sy është fakti se […]

Vazhdo të lexosh