LSI, thirrje ‘palo Kuvendit’ të heqë dorë nga marrëzia

Luan Rama, Zv.kryetari i LSI, solli në vëmendje, reagimin më të fundit të Komisionit Europian, i cili i bën thirrje, i bën apel qeverisë shqiptare, mazhorancës, Kuvendit që ta shfrytëzojë të drejtën kushtetuese të Presidentit, që e ka kthyer për rishqyrtim ligjin e ashtuquajtur Paketë “Anti-Shpifje” në Kuvend, si një mundësi për të hequr dorë nga […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi me shqiptarët e Bolzanos: Për LSI-në është shumë e rëndësishme dëgjimi i njerëzve

Me ftesë të komunitetit shqiptar që jeton e punon në rajonin e Alto Adige të Italisë ku jetojnë rreth 4000 shqiptarë, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjendet prej dy ditësh në komunën e Bolzanos.  Kryemadhi shoqërohet në këtë vizitë nga ish-deputetët e LSI-së, Përparim Spahiu e Viktor Tusha si dhe nga Artan […]

Vazhdo të lexosh

REAGON KRYEMADHI PAS DEKLARATËS SË Fleckenstein: Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve

Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratës së raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, cili tha se është zgënjyer nga kreyarja e LSI, ka reaguar Monika Kryemadhi. ‘Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve. Ky është misioni ynë, asnjë hap pas’, shkruan ajo në një postim në facebook. ‘Unë çudita dhe u zhgenjeva nga kryetarja e LSI […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi: O sot o kurrë! VIDEO

Monika Kryemadhi bën thirrje strukturave të LSI-së që të mbështesin protestën e studentëve të hënën, paflamur partiak. “Të hënën bashkojuni studentëve. Nëse nuk i bashkohemi pa flamuj partiak e karta anëtarësie do të jetë shumë vonë për ata, për ne dhe Shqipërinë. Sfida e Shqipërisë nuk është që të mbajmë Edi Ramën në pushtet dhe […]

Vazhdo të lexosh