Djeg mandatin në kuvend/ Ndërmarr sot këtë akt politik në emër te babait tim të ndjerë Fatmir Hoxha, i burgosur politik

Indrit Hoxha, kandidat i PD, te cilit pak dite me pare KQZ-ja i dha mandatin e deputetit, sot ka vendosur ta djege ate, duke ndjekur shembullin e deputeteve te tjere te PD-se. Hoxha ka refuzuar te marre mandatin dhe eshte i pari kandidat per deputet qe kur opozita dogji mandatet! ‘Neveri per kete parlament ilegjitim!’, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Fatmir Ali Guda/ NUK SHTYHET NJË MANDAT I TËRË ME “TËRHIQE MOS E KËPUT”!

Droga dhe krimi prej kohësh janë të ulur këmbë-kryq anë e mbanë vëndit dhe në çdo zyrë të shtetit, ndërsa përkundrejt kësaj Drejtorët e Policisë të larguar jo pa qëllim nga funksioni i tyre primar që është ai në shërbim të rendit, qetësisë dhe sigurisë qytetare nuk hezitojnë aspak të katandisen në grisës banderolash protestuesish […]

Vazhdo të lexosh

Kokëdhima akuzon Edi Ramën si politikani që po shndërrohet në “Sulltan” të Shqipërisë dhe si njeriun që po eliminon çdo qelizë të demokracisë në vend.

Koço Kokëdhima ka bërë dje sulmin më të ashpër politik ndaj Edi Ramës që nga koha që është angazhuar në politikë. Një sulm që nuk njihte kufinjtë e miqësisë së dikurshme. Nga qyteti i Korçës, ku ishte i pranishëm në një takim me anëtarë të lëvizjes “Zgjidhja”, Kokëdhima ka akuzuar Edi Ramën si politikanë që […]

Vazhdo të lexosh

Nishani: I gatshëm për një mandat të dytë si President. Pritet ta propozojë Fatmir Xhafa per ti kthyer nderin.

Ndërsa Presidentit Nishani po i afron përfundimi i mandatit, ky i fundit ka shprehur gatishmërinë për të vijuar detyrën e tij. I pyetur gjatë konferencës për shtyp, Kreu i Shtetit ka deklaruar se do të ishte i gatshëm për të rikandiduar nëse do të ketë propozim nga deputetë të Kuvendi. “Nuk ka qenë një dëshirë, […]

Vazhdo të lexosh