“Platforma e opozitës i jep zgjidhje krizës politike”, Kryemadhi: Edi Rama nuk do dialog

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi deklaroi sot se platforma e opozitës i jep zgjidhje krizës politike. Në një prononcim pas takimit në selinë e PD, Kryemadhi bëri fajtor për krizën kryeministrin Edi Rama për të cilin tha se nuk do dialog. “Opozita ka një plan për ta nxjerrë vendin nga kriza. Platforma […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi: 9 kushtet lënë në pritje Shqipërinë vështirësojnë hapjen e negociatave. ‘Falenderoj Gjermaninë’

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një konferencë për shtyp falenderoi Gjemaninë për “PO”-në e hapjes së negociatave. ‘Gjermania ka mbrojtur gjithmonë interesat tona’, Kryemadhi: 9 kushtet lënë në pritje Shqipërinë vështirësojnë hapjen e negociatave Kryemadhi fajësoi mazhorancën për 9 kushtet e vendosura nga Gjermania, ndërsa tha se ata vështirësojnë hapjen e negociatave dhe lë […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi me shqiptarët e Bolzanos: Për LSI-në është shumë e rëndësishme dëgjimi i njerëzve

Me ftesë të komunitetit shqiptar që jeton e punon në rajonin e Alto Adige të Italisë ku jetojnë rreth 4000 shqiptarë, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjendet prej dy ditësh në komunën e Bolzanos.  Kryemadhi shoqërohet në këtë vizitë nga ish-deputetët e LSI-së, Përparim Spahiu e Viktor Tusha si dhe nga Artan […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi letër KQZ: Qytetarët shqiptarë kanë votuar për partitë politike, jo për individët

Levizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një shkresë gjatë ditës së sotme Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ku i shpjegon edhe vendimin e marrë nga organet drejtuese të partisë në lidhje me listat e deputetëve dhe mandatet. “Çdo individ i listave shumë emërore të LSI që pranon mandatin e deputeteit nuk përfaqëson as formalisht as […]

Vazhdo të lexosh

REAGON KRYEMADHI PAS DEKLARATËS SË Fleckenstein: Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve

Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratës së raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, cili tha se është zgënjyer nga kreyarja e LSI, ka reaguar Monika Kryemadhi. ‘Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve. Ky është misioni ynë, asnjë hap pas’, shkruan ajo në një postim në facebook. ‘Unë çudita dhe u zhgenjeva nga kryetarja e LSI […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi: O sot o kurrë! VIDEO

Monika Kryemadhi bën thirrje strukturave të LSI-së që të mbështesin protestën e studentëve të hënën, paflamur partiak. “Të hënën bashkojuni studentëve. Nëse nuk i bashkohemi pa flamuj partiak e karta anëtarësie do të jetë shumë vonë për ata, për ne dhe Shqipërinë. Sfida e Shqipërisë nuk është që të mbajmë Edi Ramën në pushtet dhe […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi me LRI: Krimi nuk e ka më frikë shtetin

Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me Komitetin Drejtues të LRI. Kryemadhi tha gjatë fjalës së saj se “Shqipëria është në gjëndje alarmi, krimi ska më frikë nga shteti sepse shteti është në duart e kriminelëve. Kjo pasi kryekrimineli që është kryeministër, është ai që drejton krimin në vend”. Më tej ajo bëri një pasqyrë […]

Vazhdo të lexosh