“Platforma e opozitës i jep zgjidhje krizës politike”, Kryemadhi: Edi Rama nuk do dialog

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi deklaroi sot se platforma e opozitës i jep zgjidhje krizës politike. Në një prononcim pas takimit në selinë e PD, Kryemadhi bëri fajtor për krizën kryeministrin Edi Rama për të cilin tha se nuk do dialog. “Opozita ka një plan për ta nxjerrë vendin nga kriza. Platforma […]

Continue Reading

Kryemadhi: 9 kushtet lënë në pritje Shqipërinë vështirësojnë hapjen e negociatave. ‘Falenderoj Gjermaninë’

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një konferencë për shtyp falenderoi Gjemaninë për “PO”-në e hapjes së negociatave. ‘Gjermania ka mbrojtur gjithmonë interesat tona’, Kryemadhi: 9 kushtet lënë në pritje Shqipërinë vështirësojnë hapjen e negociatave Kryemadhi fajësoi mazhorancën për 9 kushtet e vendosura nga Gjermania, ndërsa tha se ata vështirësojnë hapjen e negociatave dhe lë […]

Continue Reading

Kryemadhi me shqiptarët e Bolzanos: Për LSI-në është shumë e rëndësishme dëgjimi i njerëzve

Me ftesë të komunitetit shqiptar që jeton e punon në rajonin e Alto Adige të Italisë ku jetojnë rreth 4000 shqiptarë, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjendet prej dy ditësh në komunën e Bolzanos.  Kryemadhi shoqërohet në këtë vizitë nga ish-deputetët e LSI-së, Përparim Spahiu e Viktor Tusha si dhe nga Artan […]

Continue Reading

Deklarata e Kryemadhit: Rama dhe Mogherini janë puthur në buzë

Gjatë një lidhje direkte me emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi hodhi akuzua mbi qeverinë Rama, por shkoi edhe më tej. E pyetur mbi vlerësimin që Përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme në BE, Federica Mogherini i bëri reformës në drejtësi, ajo tha se nuk habitej nga vlerësimet e […]

Continue Reading

KRYEMADHI: JAM PENDUAR QË VOTUAM 7 LIGJET E REFORMËS NË DREJTËSI

Monika Kryemadhi u shpreh sonte se është penduar se ka votuar 7 ligjet e reformës në drejtësi në datë 30 mars të vitit 2017. “Unë po. Sepse problemet që ngriti PD-ja kanë dalë të vërteta sot, po të kishim reflektuar në propozimet e PD-së do të kishim SPAK-un dhe Byronë të ngritur”, u shpreh Kryemadhi […]

Continue Reading

Kryemadhi letër KQZ: Qytetarët shqiptarë kanë votuar për partitë politike, jo për individët

Levizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një shkresë gjatë ditës së sotme Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ku i shpjegon edhe vendimin e marrë nga organet drejtuese të partisë në lidhje me listat e deputetëve dhe mandatet. “Çdo individ i listave shumë emërore të LSI që pranon mandatin e deputeteit nuk përfaqëson as formalisht as […]

Continue Reading

RAMA PARALAJMËRON BASHËN E KRYEMADHIN: MË KEQ DO TA KENI PO VAZHDUAT RRUGËVE

Teksa foli për zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Rama tha se opozita është e lirë të bëjë si të dojë. Sipas kryeministrit, nëse ata vazhdojnë të qëndrojnë rrugëve do ta kenë edhe më keq, ndërkohë që theksoi se është i sigurt që nuk do të fitojnë asnjë bashki që ka mazhoranca. ‘Nuk e di çdo […]

Continue Reading

REAGON KRYEMADHI PAS DEKLARATËS SË Fleckenstein: Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve

Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratës së raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, cili tha se është zgënjyer nga kreyarja e LSI, ka reaguar Monika Kryemadhi. ‘Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve. Ky është misioni ynë, asnjë hap pas’, shkruan ajo në një postim në facebook. ‘Unë çudita dhe u zhgenjeva nga kryetarja e LSI […]

Continue Reading

Monika Kryemadhi/ “Mandatet tona më shumë se kurrë janë për të gjithë ata vajza dhe djem policë

Monika Kryemadhi, i ka drejtuar një thirrje të fortë mijëra protestuesve të mbledhur përpara parlamentit, por thirrjen e saj e nisi duke ia drejtuar së pari policëve, të cilët i kanë vendosur para familjeve të tyre. “Mandatet tona më shumë se kurrë janë për të gjithë ata vajza dhe djem policë , që e duan […]

Continue Reading

Kryemadhi/ Të gjithë po përgatitemi për zgjedhjet e parakohshme në Qershor

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim shprehu bindjen se, 30 qershori nuk do të jetë vetëm data e zgjedhjeve lokale, por edhe atyre parlamentare. Sipas saj, parlamenti që arrin të falsifikoje është drejt shpërbërjes. Deklarata e kryetares së LSI-së: “Në fakt të gjitha takimet tona janë në kuadrin e zgjedhjeve lokale sepse besoj që ju […]

Continue Reading

Monika Kryemadhi: Mira Rakacolli fsheh kartelën e Ramës, i droguar dhe me astmë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka lëshuar një lume akuzash drejt kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur atë jo vetëm të droguar, por edhe peng të mallit që i shesin. Nga foltorja e Kuvendit, Kryemadhi deklaroi se nuk ka shpresë për miratimin e vetingut në politikë, pasi Rama do të ishte gijotina e parë. “Nuk […]

Continue Reading

Basha takon aleatët/ Do të jemi në parlament për studentët.

Protestat e studentëve si dhe kërkesat e tyre drejtuar qeverisë do të rikthejnë në Parlament opozitën pas një bojkoti thuajse 6 mujor. Vendimi i opozitës erdhi pas mbledhjes që kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha bëri me krerët e partive aleate. Në mbledhjen që zgjati rreth dy orë morën pjesë Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu, Nard […]

Continue Reading

Kryemadhi: O sot o kurrë! VIDEO

Monika Kryemadhi bën thirrje strukturave të LSI-së që të mbështesin protestën e studentëve të hënën, paflamur partiak. “Të hënën bashkojuni studentëve. Nëse nuk i bashkohemi pa flamuj partiak e karta anëtarësie do të jetë shumë vonë për ata, për ne dhe Shqipërinë. Sfida e Shqipërisë nuk është që të mbajmë Edi Ramën në pushtet dhe […]

Continue Reading

Kryemadhi:Nëse zgjedhjet mbahen sot, Edi Rama humbet thellë

Monika Kryemadhi, në një intervistë për emisionin “Provokacia” të gazetarit Mustafa Nano në Abc News u shpreh se Edi Rama nuk e ka mbështetjen e shqiptarëve për të qeverisur. “Edi Rama, sot po të marrim vendimin dhe të shkojmë në zgjedhje, kur asnjënjeri nuk është i përgatitur, Edi Rama mundet. Edi Rama edhe në zgjedhjet […]

Continue Reading

Kryemadhi tregon si ka bashkëqeverisur me Berishën e Ramën

Monika Kryemadhi ka dhënë një mesazh për votuesit e mbështetësit e partisë dhe ka bërë një analizë të rrugëtimit 14 vjecar të LSI-së. Ndër të tjera ajo vlerëson bashkëpunimin në qeveri me ish-kryeministrin Berisha, ndërsa për Edi Ramën dhe bashkëpunimin 4 vite në qeveri me të, thotë se është e zhgënjyer. “Ideoi e organizoi vetëm […]

Continue Reading

Kryemadhi me LRI: Krimi nuk e ka më frikë shtetin

Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me Komitetin Drejtues të LRI. Kryemadhi tha gjatë fjalës së saj se “Shqipëria është në gjëndje alarmi, krimi ska më frikë nga shteti sepse shteti është në duart e kriminelëve. Kjo pasi kryekrimineli që është kryeministër, është ai që drejton krimin në vend”. Më tej ajo bëri një pasqyrë […]

Continue Reading

Kryemadhi: Ja si do e dërrmojmë Edi Ramën në zgjedhjet lokale

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, jo vetëm që ka përjashtuar çdo mundësi për koalicion me Rilindjen për zgjedhjet lokale, por deklaroi se votat e LSI-së do jenë përcaktuese për ti shkaktuar humbje dërrmuese Edi Ramës në këto zgjedhje. Kryemadhi ka folur në një lidhje direkte për emisionin ”Të Paekspozuarit” në Top Channel. Duke sjellë disa […]

Continue Reading

Skenar për zgjedhje parakohshme. Të gjitha rrugët këtë vit të çojnë në zgjedhje.

-Zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë pothuaj të sigurta. Në rastin e marrjes së statusit në qershor do jetë kryeministri që do ta çojë Shqipërinë, me euforinë e statusit, drejt e në zgjedhje për 45 ditë, ndërsa nëse nuk e merr statusin do jetë opozita që do ta detyrojë me çdo kusht. Lëvizja Socialiste për Integrim […]

Continue Reading

Kryemadhi: Sa frikë paska sot Kryeministri i Drogës!

Monika Kryemadhi ka reaguar pas kapjes së 613 kilogramë kokainë në Durrës dhe deklaratës së Edi Ramës. Sipas Kryemadhit, Edi Rama sot ka frikë. Ja çfarë shkruan Monika Kryemadhi në Facebook: Me gjithë angazhimin e policisë dhe prokurorisë, të dyja këto struktura do e kishin të pamundur kapjen e një sasie kaq të madhe droge […]

Continue Reading

Kërcënohet me telefon Edmond Panariti

Ish-ministri i Bujqësisë dhe deputeti i LSI-së, Edmond Panariti është kërcënuar pas denoncimit që bëri disa ditë më parë, për peshkarexhat që lëvizin pa GPS. Fakti është bërë publik nga kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një intervistë dhënë në  emisionin “Arena” në “Ora News”. Gjatë bisedës me gazetarët, Kryemadhi zbuloi se ish-ministri ka marrë […]

Continue Reading