Nard Ndoka: LSI vlerë e fuqishme e opozitës

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se nuk është kundër djegies së mandateve të deputetit, nëse kjo i nevojitet Shqipërisë. I ftuar në  “Natë me Xhaxhiun”, Ndoka u shpreh se nuk është kundër djegieve të madateve. “Unë nuk jam kundër djegies së mandateve, djegia e madateve është një etapë. Është bojkoti, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Arian Galdini/ Dua Opozitë të Bashkuar. Ti themi të vërtetat, jo për tu ndarë, por për tu bashkuar.

Ndersa pergatitet per rikthimin e tij ne Krye te LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike, pedagogu i Fakultetit Ekonomik ne Universitetin Luarasi dhe njekohesisht Presidenti i Akademise per Administrim, Lidership dhe Qeverisje, Arian Galdini ka bere nje thirrje sot ne profilin e tij ne facebook, nepermjet te ciles kerkon qe Opozita te Bashkohet. […]

Vazhdo të lexosh

Asnjehere nje President Amerikan nuk ka pritur një kryetar opozite në kulmin e fushatës. Thanks Mr. Trump

Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Është vetë Basha që e ka bërë publik takimin e zhvilluar në SHBA. “Takim i jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump! Vizioni dhe kauza e tij janë frymëzim dhe inkurajim kolosal për lëvizjen tonë për një Republikë të qytetarëve, me ekonomi të fortë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Artan Fuga/ Pasojat e votimeve pa opozitë

Votimet pa opozitën e kthejnë Shqipërinë në një muze të madh. Pse? Sepse brezat e rinj do të njohin nga afër si ka qenë monizmi i dikurshëm. Njësoj sikur të vizitojnë ndonjë nga sallat e dedikuara të Muzeut historik Kombëtar. Votimet pa opozitën janë edhe një lloj agjencie turistike. Pse? Sepse na çojnë në Kinë […]

Vazhdo të lexosh

Dorëzohet Gruevski. Vendos të largohet

Mediat maqedonase citojnë burime të larta partiake të pohojnë se VMRO-DPMNE do të shkojë në opozitë. Sipas tyre, në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv, lideri i kësaj force politike, Nikolla Gruevski u ka dhënë anëtarëve të tjerë lajmin se do të shkohet në opozitë e i ka kërkuar atyre që mbajnë poste shtetërore të mos krijojnë […]

Vazhdo të lexosh

Kriza e LSI-së pas Metës president

Menjëherë pas zgjedhjes së Metës president dhe lajmit se megjithëse betohet në 24 korrik ai do të marrë fare pak pjesë në fushatën publike elektorale, partia e drejtuar prej tij si një ndërrmarje biznesi ka filluar të shfaqë çregullimet e para. Kështu propoganda e LSI po prodhon dy sllogane që nuk i besojnë as anëtarët […]

Vazhdo të lexosh