Izet Haxhia mbetet në burg.

Gjykata e Apelit hodhi poshtë kërkesën e avokatëve të Izet Haxhisë për lirimin nga burgu. Togat e zeza nuk e njohën pretendimin e ish-truprojës së Sali Berishës në vitet ’90-ë se duhet t’i llogaritet dënimi në Turqi. Haxhia është dënuar nga drejtësia shqiptare me 25 vite burg për vrasjen e ish-themeluesit të PD-së Azem Hajdari […]

Vazhdo të lexosh

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

Prokuroria dha sot pretencën për Tahirin, teksa në seancë ishte i pranishëm edhe ish-ministri, së bashku me avokatin e tij, Maks Haxhia. Ndërkohë, në seancën e fundit para pushimeve verore, Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e ish-ministrit Saimir Tahiri, për gjykim të shkurtuar. Kjo bën që ish-ministri të përfitojë ulje me 1/3 e dënimit, […]

Vazhdo të lexosh

Balla/ Kush guxon të pengojë, qoftë edhe një zgjedhës të vetëm e dinë se çfarë i pret

Taulant Balla prezantoi listën e 51 kandidatëve për këshilltarë të PS në Këshillin Bashkiak të Elbasanit. Gjatë fjalës së tij, Balla theksoi se zgjedhjet do të zhvillohen. ‘Kush guxon të pengojë, qoftë edhe një zgjedhës të vetëm të shkojë për të ushtruar të drejtën e vet, Kodi Penal është i qartë. Të gjithë e dinë […]

Vazhdo të lexosh

Shqiptarët spektakël nga burgu grek/ Shishet me pije të shtrenjta dhe mijëra euro. VIDEO

Të burgosurit shqiptarë sfidojnë drejtësinë greke. Në mediat helene është publikuar një video, nga një qeli që thuhet se ndodhet në burgun famëkeq të Korridhalosë, e cila ngjan në fakt me një dhomë hoteli. Në pamje shquhen qartë televizori satelitor, sistemi funksional i audios, shishet me pije të shtrenjta dhe kartëmonedha të pafundme me vlerë […]

Vazhdo të lexosh

Në burg me dëshirë/Gjykata e Apelit rrëzon kërkesën e Izet Haxhisë

Gjykata e Apelit rrëzoi kërkesën e Izet Haxhisë për përjashtimin e tre gjyqtarëve përcaktuar nga KLGJ. Këshilli i Lartë Gjygjësor përcaktoi tre gjyqtarë të Krimeve të Rënda Dhimitër Lara, Ndue Dreni dhe Sokol Binaj, pas dorëheqjes së gjyqtarëve të Gjykatës së Apelit të Tiranës, për shqyrtimit e dosjes “Hajdari”. Por Haxhia kërkoi që të gjykohej […]

Vazhdo të lexosh