Rama prezanton portalin kombëtar të punësimit

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar platformën Portali Kombëtar të Punësimit, e cila i vjen në ndihmë punëkërkuesëve. Me anë të një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Rama shkruan se ky portal është një vendtakim mes punëkërkuesve dhe punëdhënësve, teksa e ka shoqëruar me një video shpjeguese lidhur me procesin e aplikimit. “MIRËMËNGJES dhe me risinë […]

Continue Reading

Rama flet për tubimet e Bashës: Papërgjegjshmëri e madhe! Turpi u mbetet atyre

Nga Fieri ku pa nisjen e vaksinimit për mësuesit, Rama tha se njerëzit duhet të bëjnë kujdes, ndërsa autoritetet do të vazhdojnë me vaksinimin, kurse ata që bëjnë takime të tilla “do mbajnë turpin e tyre”. Pjesë nga fjala e Edi Ramës: Është fatkeqësi e madhe që për shkaqe politike dhe për interesa partiake, dikush […]

Continue Reading

Superskandal! Tender 30 milion euro në Portin e Durrësit për të shpërblyer bandën për zgjedhjet

Fushata e kryeministrit në Durrës nis fiks siç i ka hije atij. Me 30 milion euro para publike që i transferohen aleatëve të rinj në PS, për të blerë shërbimet e tyre kriminale për zgjedhjet e ardhshme. Këto para publike, sqaron gazetari Klodian Tomorri, do t’i transferohen një politikani të rëndësishëm në qytetin bregdetar dy […]

Continue Reading

Rama flet pas deklaratës të Hajdarit: ‘Ujqërit sot morën përgjigje’

Kryeministri Edi Rama  ka reaguar pas deklaratës befasuese të deputetes Rudina Hajdari e cila kur mori fjalën në Kuvend tha se mbështet reformën në drejtësi pavarësisht se kjo reformë, sot i shkarkoi të ëmën gjyqtare, Fatmira Hajdarin. Rama ndërsa i përgjigjet për marrëveshjen për Reformën Zgjedhore dhe premtimin për lista të hapura, në një moment […]

Continue Reading

Rama e Lavrov komentojnë marrëdhëniet mes dy vendeve

Në konferencën e përbashkët për mediat, kryeministri Edi Rama e ministri i jashtëm rus, Lavrov iu përgjigjën interesit të gazetarëve lidhur me marrëdhëniet mes dy vendeve, dhe se sa do të ndikojë kjo vizitë në Moskë e kreut të qeverisë shqiptare. “Nuk është sekret por fakt që marrëdhëniet tona janë në mjaft nivele mjaft të […]

Continue Reading

Rama në konferencën e donatorëve: “Ju lutem na ndihmoni”

Në fjalën e tij në konferencën e donatorëve për Shqipërinë, kryeministri Edi Rama zgjodhi ta nisë më nje fjalë, ‘Faleminderit’, thënë në gjuhë të ndryshme, si mirënjohje për vendet që iu përgjigjën vendit tonë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. “Jam thellësisht i prekur, dhe dua ta nis duke thënë shumë thjesht, “Faleminderit” do të […]

Continue Reading

Rama pret në Pallatin e Brigadave, Kryeministrin e Kosovës Albin Kurti

Kryeministri Edi Rama e ka pritur për takimin e parë në Pallatin e Brigadave. Kujtojmë që Kurti më herët e paralajmëroi këtë vizitë gjatë një interviste për Zërin e Amerikës. ‘Unë synoj që javën e ardhshme të vizitoj Tiranën dhe të zhvilloj takime me liderët institucional atje, me kryeministrin Rama, me presidentin Meta, me kryeparlamentarin […]

Continue Reading

Rama banorit rom: Unë iu dua shumë, bëni kalamoj me shumicë

Gjatë takimit që Rama zhvilloi me banorët në Laç, një anëtar i komunitet rom në këtë qytet, iu drejtua kryeministrit me frazën “këtu janë të gjithë të bardhë, vetëm unë jam i zi”, duke kërkuar edhe ai të marrë fjalën e të tregojë hallin e tij. Banori: Të gjithë këtu janë të bardhë, vetëm unë jam […]

Continue Reading

Rama sulmon ashpër presidentin, duke thënë se atij i ka humbur busulla.

Që në nisje, Rama sulmoi ashpër presidentin, duke thënë se atij i ka humbur busulla. Rama tha se kjo nuk është përplasje me Ilir Metën, por një përplasje mes Ilir Metës dhe drejtësisë. Kreu i ekzekutivit tha se Meta e ka kthyer Presidencën në një frëngji. Kryeministri përmendi disa herë ndërkombëtarët, duke deklaruar se sulmet e […]

Continue Reading

Rama,Vuçiç dhe Zaev së bashku në Ohër për ‘Shengenin ballkanik’

Siç mëson agjencia e lajmeve INA, delegacionet do të mbërrijnë asdite, ku në mbrëmje presidenti Stevo Pendarovski do të shtrojë darkë për kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiç, ndërsa të dielën do të mbahet Samiti, i cili do të pasohet nga konferenca për shtyp e planifikuar në mesditë. Rezerva ndaj këtij plani […]

Continue Reading

Meta mesazh të koduar Ramës: Zaev tregoi pjekuri, reflekto urgjent

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje politikës shqiptare, kryesisht kryeministrit Edi Rama, që të reflektojnë menjëherë dhe të lexojnë me vëmendje të gjitha detyrimet që iu duhen përmbushur për t’u bërë pjesë e Bashkimit Evropian. Metai dërgoi një mesazh të koduar kryeministrit Rama, teksa tha se liderët maqedonas reflektuan dhe treguan pjekuri, […]

Continue Reading

Protestë do të thotë Europë, ai që i ndalon është antieuropian. VIDEO

Aulon Kalaja Kryeministri Rama ka bere nje ligj qe dekurajon reagimin qytetar. Duke i kercenuar njerezit me 3-vjet burg nese bllokohet rruga, ai eshte futur ne rrugen e vrasjes se protestes. Terrori qe po ben ditet e fundit mbi banoret e “unazes se re” eshte vetem prova e pare, se ai do te jete Shqiperia […]

Continue Reading

Sali Berisha paralajmëron Edi Ramën/ Po e publikove prapë këtë foto, do bëj publike të vertetën

Ish Kryeministri Berisha ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook pas ripublikimit të disa fotove të Edi Ramës më shenja të dhunës në fytyrë. “Miq, i rënë përtoke nga dështimi total dhe damkosja në Europë dhe në botë, Edvin Mafia nxori këtë foto të 22 viteve më parë. Me këtë foto […]

Continue Reading

Kryemadhi: Tahiri na ka përgjuar, por dhe tani përgjon Rama

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar mbrëmjen  e sotme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV dhe SYRI.net ka sulmuar ndërkombëtarët në Tiranë. Në një bisedë me gazetarët Çim Peka, Arion Sulo dhe Bledian Koka, Kryemadhi ka treguar se pajisja e përgjimit IMSI capcher që është përdorur për përgjime në Tiranë është futur […]

Continue Reading

Kopshti Botanik/ PD thirrje pedagogëve e studentëve: Bashkojuni nismës për protestë

Partia Demokratike në vijim të akuzave kundër kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj sa i takon VKM-së për Kopshtin Botanik, (toka t’i kalojë Bashkisë së Tiranës) i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen aksionit për protestë kundër këtij vendimi. Përmes një dalje publike para mediave, ish-deputeti Luçiano Boçi ftoi pedagogët, studentët dhe qytetarëve […]

Continue Reading

Dhuna ndaj grave/ Rama: Shumë shpejt do të dalim me një propozim të rreptë

Kryeministri Edi Rama ka marrë sot pjesë në forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi: Zbatojmë Normat, Ndryshojmë Mendësitë” i mbajtur në Tiranë. Mes të tjerash Rama u shpreh se do të forcohen masat për mbrojtjen e grave nga abuzimi. Kreu i qeverisë u ndal edhe tek […]

Continue Reading

Rama kërcënon sërish prokurorin Ndoja: Nuk do t’i shpëtojë ndëshkimit

Kryeministri Edi Rama përmendi edhe njëherë prokurorin Arjan Ndoja, të cilin e akuzoi sërish për lidhje me një organizatë kriminale. Rama tha se Ndoja nuk do t’i shpëtojë drejtësisë dhe do të ndëshkohet. “30427 ankesa kanë marrë përgjigje, rastet tjera janë raste kur ndodh shpesh qytetarët janë të dëshpëruar nga sistemi i drejtësisë. Ju e […]

Continue Reading

Vokshi: Rama-Veliaj po mbajnë të fshehtë kompanitë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave tek Teatri

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka dalë sot para mediave duke akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranë se po ‘shkelin dhe ligjin e tyre korruptiv për grabitjen e tokës publike dhe Teatrit Kombëtar duke mbajtur të fshehtë emrat e kompanive që kanë pranuar të bëhen pjesë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave’. […]

Continue Reading