Vasili: Besa e shqiptarëve nuk ka nevojë për sekser Ramën

Aktualitet

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit në lidhje me ardhjen e afganëve, ku sipas tij, ‘Besa’ e shqiptarëve nuk ka nevojë për sekser Ramën.

‘Shqiptarët i dhanë besën dhe ndihmuan qindra mijra vëllezër nga Kosova vite më parë dhe prandaj nuk kanë nevojë për sekserin Edi Rama’, shkruan Vasili në Facebook.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Besa shqiptareve nuk ka nevoje per sekser Ramen!!

Shperdorimi vulgar i beses se shqiptareve eshte bere pandemik.

Po po besa e shqiptareve eshte dhene gjithmone duke u pare ne sy e duke shtrenguar doren.

Ndersa per ardhjen e afganeve shqiptaret nuk i pyeti askush, nuk i sqaroi askush dhe nuk beri transparence askush.

Shqiptaret u gdhine dhe degjuan mediat vizive  elektronike e te shkruara  qe trasmetonin muhabetet e Rames me afgane, me mallkime dhe me histerine e zakonshme te nje kryeministri patoligjik, qe ka frike nga populli i tij.

Shqiptaret u gdhine me rrembimin e beses se tyre nga kryeministri, qe vepron ne menyre okulte dhe pas shpines se tyre.

Pse trembet kryeministri qe te jete trasparent me popullin dhe te kerkoje besen e popullit.

Kryeministri nuk eshte as pronar i popullit dhe as i qeverise eshte thjesht administratori i radhes.

Besa jepet sy ne sy dhe nuk i jepet borxh askujt.

Shqiptaret i dhane besen dhe ndihmuan qindra mijra vellezer nga Kosova vite me pare dhe prandaj nuk kane nevoje per sekserin Edi Rama.

Turp qe shqiptaret e beses u prene ne bese.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?