Berisha nxjerr videon e Ramës: Çdo ditë i dalin në ëndërr këta 2 persona

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me intervistën e mbrëmshme në ‘Opinion’ të kryeministrit Edi Rama, ku nuk preferoi t’i përgjigjej shumë pyetjeve për inceneratorët. Përmes një mesazhi në Facebook’ Berisha thekson se çdo natë Ramës i del në ëndërr ish-ministri Koka dhe ish-deputeti Alqi Bllako, që ndodhen pas hekurave. “Kësaj i thonë kur […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Rrëfimi i tmerrit

Unë sonte nuk mund të shkruaj tekst normal. Domethënë, nuk mund të shkruaj me një linjë të saktë arsyetimi, të rendis argumente ose të sistemoj fjalitë e mia bukur. Jo, sepse une nuk jam aq cinik sa të mund ta bëj këtë gjë qetësisht. Jo, sepse sonte unë sapo pashë një show horror teksa masakrohej […]

Vazhdo të lexosh

Rudi Xhuliani: Në Shqipëri nuk ka ndikim rus

Rudi Xhuliani ka komentuar raportet mes SHBA dhe Rusisë, si dhe shtrirjen e influencës ruse. Në emisionin Opinion, Xhuliani  tha se Rusia është një fuqi po aq false sa ishte gjatë kohës së Bashkimit Sovjetik. Ne i mbivlerësojmë ata. “Mendoj se është mirë ta mbivlerësosh armikun. Më mirë sesa ta nënvlerësosh atë. Por ndonjëherë kur […]

Vazhdo të lexosh

Veliaj-gazetarëve: Unë në dallim nga ju jam i ndershëm. Pronarët tuaj janë milionerë. Janë ndërtues kullash. Video

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u përplas në më shumë se një here me gazetarët dhe kryesisht me Ornela Liperin mbrëmjen e së enjtes në studion e “Opinion”. Debati u ndez teksa diskutohej për lejet që ka thënë bashkia për ndërtimin e kullave në Tiranë. Veliaj specifikoi se është nevoje e tregut, sidomos […]

Vazhdo të lexosh

Opinionistët shpërthejnë në fyerje mes tyre/Video

Dy gazetarët Robert Rakipllari dhe Lorenc Vangjelli kanë shkaktuar mbrëmë një incident në studion e “Opinion” që njihet për debate të ashpra mes politikanëve, por kësaj radhe nuk i kanë shpëtuar as gazetarët….Ata kanë kaluar në ofendime personale, ç’ka detyroi drejtuesin Blendi Fevziu të fusë reklama. I gjithë debati nisi për raportin Rama-Meta, që sipas […]

Vazhdo të lexosh

Çili provokon protestuesit. Do futem në çadrën e PD. Shkullaku: Je dezertor

Henri Çili dhe analistit Armand Shkullaku janë perplasur mbreme ne emisionin “Opinion”. Gjithçka nisi kur Çili tha se mund të shkonte në çadrën e PD. Çili: Do futem në çadër… Shkullaku: Ty nuk të pranojnë. Çili: Atje kanë pranuar punistë të vjetër jo mua që jam liberal. Shkullaku: Atje pranojnë kundërshtarët, jo dezertorët… Ndërkohë, po […]

Vazhdo të lexosh

Nga Arian Galdini: Replikë me Blendi Fevziun: Basha nuk duhet të bindë qytetarët. Rama duhet tu bindet qytetarëve .

Lexova me vëmendje analizën tënde të sotme që shenjohej nën pyetjen se cili do ti bindë qytetarët, Lulzim Basha apo Edi Rama. Dakordësohem me argumentat e ngritura në analizën tënde, por ndjej se mungon një element tejet bazik që në fakt është edhe zanafilla dhe fundi i gjithë kësaj historie. Lulzim Basha ia la fushën […]

Vazhdo të lexosh