Arian Galdini/ Mesazhi im si thirrje për të votuar qëndrën e djathtë në zgjedhjet e 25 Qershorit.

Pedagogu Arian Galdini ne nje tjeter videomesazh qe ka postuar ne profilin e tij ne facebook, ben thirrje qe te gjithe demokratet dhe aktivistet e partive aleate te Koalicionit Opozitar, sido qe te ndihen apo gjykojne mbi zhvillimet e fundit pas Paktit Basha – Rama, duhet te bashkohen ne kete perballje elektorale per te votuar […]

Continue Reading

Galdini/ Mesazhi im për demokratët, opozitarët, të djathtët, LDE-istët dhe të gjithë qytetarët shqiptarë që duan ndryshim

Koha te fitojme te bashkuar. Kjo ka qene java me e lige dhe me e veshtire per te gjithe ne. U shpalos pothuajse e gjithe fuqia e se keqes per te na perpire, percare, ndare, zhgenjyer, menjanuar. E keqja jashte nesh dhe e keqja nder ne veproi, si kurre me pare per te na shperfillur […]

Continue Reading

Galdini videomesazh për Opozitën: Nuk terhiqem. I qëndroj idealeve të Çadrës së Lirisë.

Pedagogu, Arian Galdini i cili njihet edhe si njeri prej Aleateve dhe miqve te Lulzim Bashes, ka shperndare diten e sotme nje videomesazh ne te cilin shpreh zhgenjimin e tij me PD dhe Paktin Basha – Rama. Kujtojme ketu se kur LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike, ka hyre ne Koalicion me PD, […]

Continue Reading

Arian Galdini, aleati i Bashës, i kundërpërgjigjet Edi Ramës flakë për flakë.

Edi Rama ka shkruar sot mbasdite ne profilin e tij ne facebook nje mesazh me te cilin komenton protesten e Opozites. Menjehere nuk ka vonuar ti pergjigjet drejtperdrejte Edi Rames ne profilin e ketij te fundit ne facebook, Pedagogu, Arian Galdini dhe njekohesisht aleati i Lulzim Bashes. Ja mesazhi i plote qe Arian Galdini i […]

Continue Reading

Galdini/ KQZ bëri me numra Partitë dhe me Fletë Votimi, shqiptarët.

Te mesojme se bashku: Kur Partite kane numra dmth, qe numerohen. Nese Partite jane e njejta e ndare ne 15 numra, atehere ne mund edhe te zgjedhim cilindo nga numrat. Mundesia per te zgjedhur mes numrave eshte shprehi e faktit se ne po bejme zgjedhje. Deri ketu jemi mire. Mund tu viheshin numra edhe Organizatave […]

Continue Reading

Nga Arian Galdini/ Pse unë jam kundër Dialogut shterpë Rama – Basha?

1. Sepse eshte shterpe. Kjo eshte kryearsyeja. 2. Sepse Dialogu po kthehet ne nje artific propagandistik per strategjine e komunikimit publik dhe nderkombetar te Edi Rames. 3. Sepse Edi Rama nuk ka ne plan te levize nga pozicioni i tij ngase me Ilir Meten i pastroi pazaret, ndersa nuk do me probleme me e ne […]

Continue Reading

Galdini/ Një leksion amerikan për Edi Ramën dhe këdo tjetër që flet e mendon si ai.

Opozita nuk eshte gjendje elektorale. Opozita eshte gjendje sociale, politike, historike dhe kulturore. Gara elektorale, pra vetem gara elektorale, percakton rolin e fuqine e gjendjen e Opozites. Gara ku Opozita ne konkurim, mund edhe ta asgjesoje nje Opozite, per ti dhene jete tjeter Opozite… Por gara ama. Gara ku Opozita eshte konkurente. Jo votimet ku […]

Continue Reading

Nga Arian Galdini/ Edi, do bësh zgjedhje apo vetëzgjedhje? Kjo është çështja.

Ta zeme se PD dhe ne Opozita jemi te ligjte e botes. Ta zeme se ne jemi me katundaret qe ka ky vend, me trushkulurit, me te koruptuarit, me injorantet, me te zilepsurit, qe ka nxjere ndonjehere toka e shqipeve. Ta zeme edhe se ne jemi ajo pjese e bijeve te Nenes Shqiperi, qe vetem […]

Continue Reading

Nga Arian Galdini/ Të jesh Europian në kundërshti

Nëse do te me duhej te beja nje vetedeklarim publik, me se pari une do ta rendisja veten Properendimor, me tej do te bucisja me ze te larte se jam Proamerikan, e ne vijim do ta permbyllja se jam pet nje Shqiperi plotesisht, thellesisht, drejtesisht, permbajtesisht europiane. Ngase nuk dua ti shkoj gjate dhe rende […]

Continue Reading

Galdini nga çadra e opozitës: Nuk ka dhe nuk do të ketë zgjedhje me Ramën/ Video

Dje në çadren e lirise ishin ftuar per te folur te gjithe partite aleate te opozites. Te gjitha partite opozitare ishin ne unison mendimi per bojkotim te zgjedhjeve deri ne krijimin e qeverise teknike. Pjese e ketij takimi me partite opozitare ishte dhe perfaqesuesi i LDE- Arian Galdini i cili pershendeti vendimin e Partise Demokratike […]

Continue Reading

Arian Galdini/ Përgënjështrim për lajmin e publikuar nga 360 gradë

Te dashur miq te 360grade, Ne se bashku kemi patur nje bashkepunim te vyer te cilin une e vleresoj pamase dhe ju jam mirenjohes. Ndaj me duhet tju drejtohem me kete mesazh sot me shprese ne mirekuptimin tuaj. Po, eshte krejt i vertete statusi im lidhur me mospublikimin dhe shperfilljen qe me bejne mua disa […]

Continue Reading

Për majmunin që e përdori Endri Fuga dhe Mero Baze që të shpifte kundër meje.

Degjo ti Anri Bala. Me ate Portalin tend qe e ke si cifte me pagese e me ate gazetarine tende prej majmuni, te fala njehere qe nuk te cova ne Gjykate. Por me ju kellira qe doni te promovoheni vetem me gazetari meroiste duke u sherbyer pushteteve nuk duhet te kete as falje e as […]

Continue Reading

Nga Arian Galdini: Letër tim biri Davidit, për ardhjen në jetë të Martinit!

I dashur David, Shpesh mendoj se kjo qe une e ndjej si nje detyrim ateror por edhe si kenaqesi, pra shkrimi i ketyre letrave drejtuar ty, eshte plot tepri e ndoshta edhe kotesi. Madje me shume gjasa edhe vetekreni nga ana ime. Mundet, mundet, biri im. Ti nuk i lexon dot sot ato. E megjithate, […]

Continue Reading

Arian Galdini bëhet sërish baba. Ja si quhet djali i tij i dytë. (Foto)

Ndersa vete Arian Galdini vazhdon te jete te jete tejet aktiv me qendresen opozitare ne krah te Lulzim Bashes dhe Opozites, diten e sotme nje lajm i bukur ia ka zbukuruar diten. Ne faqen e tij ne facebook, Arian Galdini njofton se ka ardhur ne jete djali i tij i dyte. Kujtojme ketu se Galdini […]

Continue Reading

Nga Arian Galdini: Replikë me Blendi Fevziun: Basha nuk duhet të bindë qytetarët. Rama duhet tu bindet qytetarëve .

Lexova me vëmendje analizën tënde të sotme që shenjohej nën pyetjen se cili do ti bindë qytetarët, Lulzim Basha apo Edi Rama. Dakordësohem me argumentat e ngritura në analizën tënde, por ndjej se mungon një element tejet bazik që në fakt është edhe zanafilla dhe fundi i gjithë kësaj historie. Lulzim Basha ia la fushën […]

Continue Reading