Bejtja u drejtohet Vangjelit, Pezës dhe Irisit: Më lini të flas se më çatë bythën.Video

Gazetari i njohur Andi Bejtja reagoi ashpër ndaj tre kolegëve që bërtisnin duke mbrojtur Edi Ramën, duke mos lenë njeri të fliste. Gazetari Andi Bejtja ka shpërthyer në “Opinion”, ku u është drejtuar kolegëve të panelit që ta lënë të flasë me fjalët “na çatë b**ën!”. Shkak është bërë ndërprerja e shpeshtë që i kanë […]

Continue Reading

VIDEO/ Muç Nano sqaron deklaratën e bujshme “A jam gay”?

Mustafa Nano i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ka sqaruar deklaratën e bujshme të pak ditëve më parë se kishte shkuar për herë të parë me një mashkull me emrin Mariglen me origjinë nga Kuçova. “Në show unë them te vertetat e mia. Kjo historia e Mariglenit ishte për efekt show. Në portale ishte […]

Continue Reading

Ylli Pango sulmon Blendi Fevziun: I fut hundët kudo!

Në një shkrim të tij të publikuar, Ylli Pango, ka sulmuar ashpër gazetarin Blendi Fevziu, duke e quajtur atë të cekët dhe gjitholog. Pango thotë se Fevziu si një mësues gjeografie, fut hundët në çdo temë, duke zbehur zërin e ekspertëve. Ja çfarë shkruan ai për emisionin Opinion:  Eshtë bërë misherim i dekulturimit kombëtar, cektësisë […]

Continue Reading

Nga Sali Berisha/ ‘Hjeksi’ vodhi studion për llogari te Saimir Tahirit

Të dashur miq, ministri me akuzën më të rëndë këto 27 vite pluralizëm, Saimir Tahiri ka qenë këto muaj dhe shqiptari më i pranishëm në lajmet e mediave, në studiot televizive por edhe në mediat ndërkombëtare. Kjo fushatë e Saimir Trafikut pati dhe viktimat e tij, si largimin nga puna të ndonjë drejtuesi kryesor emisioni, […]

Continue Reading

Zv/ministri Brëndshëm nuk shkoi në emisionin televiziv. Fevziu: Karagjoz

Në një kohë kur kishte konfirmuar pjesëmarrjen në emision, Lamallari ka vendosur befas të mos paraqitet, pa njoftuar më përpara stafin e emisionit për këtë ndryshim në vendimin e tij. Zv/Ministri i Brendshëm Besfor Lamallari, përmes një mesazhi ka sqaruar se arsyeja e mungesës së tij në studion e “Opinion” ka qenë një darkë. Fevziu […]

Continue Reading

Ky është deputetit që dekonspiroi dëshmitaren sekrete të Prokurorisë. Ja emri

Gazetarja Klodiana Lala ka bërë disa deklarata tronditëse, ku ka thënë se nga Italia kanë ardhur disa fashikuj voluminozë që provojnë fajësinë e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Po ashtu Lala ka deklauar se një nga anëtarët e Këshillit të Mandateve ka fotografuar dëshminë e ish oficeres së Policisë, kundër Saimir Tahirit. Sipas Lalës bëhet […]

Continue Reading

Lala plas bombën në ‘Opinion’: Politikanët kanë lidhje me krimin, ka përgjime .

Gazetarja e kronikës në “Neës 24”, Klodiana Lala, sot, në emisionin “Opinion” deklaroi se ekzistojnë disa përgjime që lidhin emra të njohur të politikës me eksponent të rrezikshëm të krimit. Lala tha pavarësisht provave jo të plota që zotërohen, në disa dosje, dalin emra të disa politikanëve të rëndësishëm, megjithatë hetimet kanë mbetur vetëm në […]

Continue Reading

Berisha/ Analistët e nxorrën më çullak se kurrë piktorin dështak!

Sali Berisha ka numëruar disa nga pretimet që Rama nuk ka mbajtur por edhe disa nga skandalet ku qeveria e tij u përfshi në mandatin e parë qeverisës. Ja dhe reagimi i Berishes: Duke ndjekur debatin ne “Opinion”! Analistet e nxorren me cullak se kurre piktorin deshtak! Natyrisht edhe me keq krahu i freskut! Sonte, perveç padijes se […]

Continue Reading

Zbulohet emri i deputetit te PS që donte të kalonte me LSI/ Emri

Kryetari i Parlamentit Ilir Meta ka deklaruar se ai është deputeti Parid Cara, duke shtuar se ka pasur edhe shumë deputetë të tjerë të PS që donin t’i bashkoheshin LSI-së. “Një prej emrave është deputeti Parid Cara. Unë i kam thënë që nuk ishte e mundur pasi kam patur një marrëveshje me Ramën. Dhe unë […]

Continue Reading

Basha sot në orën 22.00 në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu

Lideri i opozitës Lulzim Basha do të jetë mbrëmjen e sotme, ora 22:00 në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Ai po udhëheq fushatën e opozitës drejt zgjedhjeve të 25 qershorit, ndryshe nga herë të tjera, pa atë që quhet “historia e PD”. Në garë për deputetë janë vetëm kandidatë të rinj. Si […]

Continue Reading

Çili provokon protestuesit. Do futem në çadrën e PD. Shkullaku: Je dezertor

Henri Çili dhe analistit Armand Shkullaku janë perplasur mbreme ne emisionin “Opinion”. Gjithçka nisi kur Çili tha se mund të shkonte në çadrën e PD. Çili: Do futem në çadër… Shkullaku: Ty nuk të pranojnë. Çili: Atje kanë pranuar punistë të vjetër jo mua që jam liberal. Shkullaku: Atje pranojnë kundërshtarët, jo dezertorët… Ndërkohë, po […]

Continue Reading

Nga Agim Xhafka: Fevziu dhe xha Saniu

Sa mbarova universitetin më çuan mësues në Velçan të Gorës. Një fshat në këmbë të malit të Lenijes,kufi me Gramshin,pa rrugë makine,me drita dy-tre orë,pa televizor,por kish një telefon me rrotullim doreze veç me Lozhanin. Në dimër borë e qamet sa qëndronim dhe një muaj pa zbritur në Korçë. Në këtë humbëtirë kishte njerëz të […]

Continue Reading