PS, ZYRTARIZON KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT. JA LISTA

Partisa Socialiste ka zyrtarizuar kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor. Ditën e hënë, më 13 Maji është afati i fundit për regjistrimin në KQZ të kandidatëve për kryetar bashkie dhe kandidateve për këshilltar bashkiak. Ndërkohë nga ana tjetër opozita ka paralajmëruar se nuk do të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve. […]

Vazhdo të lexosh

PS MBLEDH ALEATËT. NGA PPSH E DERI TEK PARTIA KOMUNISTE 8-NËNTORI

Mësohet se në mbledhje është analizuar situata politike në vend, ku PS ka kërkuar konsultime nga aleatët e saj për të kapërcyer ngërçin që ka përfshirë politikën në vend. Po ashtu në mbledhje është vendosur riaktivizimi i koalicionit të majtë. Deklaratë pas takimit: Partitë politike të mbledhura në një  tryezë konsultimi, thirrur nga Partia Socialiste: […]

Vazhdo të lexosh

LSI: Në Sarandë, kandidatët e PS po blejnë vota bashkë me policinë

Lëvizja Socialiste për Integrim, dega Sarandë, pretendon se dy kandidatë të PS-së për deputetë në Qarkun e Vlorës po blejnë vota në Konispol dhe Sarandë, në bashkëpunim me policinë. “Lëvizja Socialiste për Integrim Sarandë, denoncon një rast të frikshëm të blerjes së votës nga kandidati i rilindjes Alket Hyseni. Në Konispol dhe Sarandë ka shpërthyer […]

Vazhdo të lexosh

Policja rrugore dhe gardisti bëjnë thirrje për të votuar PS-në/ Foto

Thirrjet për nxitje politike janë të ndaluara me ligj për çdo punonjës me uniformë policie apo ushtarake në Shqipëri. Por pavarësisht kësaj, një efektive e policisë rrugore dhe një punonjës i gardës së republikës së Shqipërisë, u bëjnë thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë një subjekt politik ditën e zgjedhjeve. Ja statusi ne Facebook nga […]

Vazhdo të lexosh

Fushata mbaroi, tani fillojnë punë bandat e drogës për votat

Partitë politike mbyllën dje fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Kjo ka qenë një nga fushatat më të çuditshme nga pikëpamja politike. Opozita formale, Partia Demokratike në këtë proces elektoral ishte zyrtarisht pjesë e pushtetit me ministrat teknikë në kabinet. Të treja partitë që pretendojnë fitoren, LSI, PS dhe PD janë në qeveri. […]

Vazhdo të lexosh

Policia në fushatë për PS në Shkodër/ FOTO

Thirrjes së kryeministrit Edi Rama drejtuar policisë që pasi të lënë punën të bëjnë fushatë për Partinë Socialiste, mesa duket po i përgjigjen pozitivisht disa prej efektivëve. Përveç kësaj mbetet skandaloze që ministri i brendshëm ka kërkuar zyrtarisht shkarkimin e tre shefave të komisariatëve ku ka patur dhunë elektorale ndaj LSI, por policia e shtetit […]

Vazhdo të lexosh

Kallëzohet në Prokurori kandidati për deputet i PS

Ministria e Drejtësisë ka bërë kallëzim penal ndaj kandidatit për deputet të PS në Berat Fadil Nasufi dhe regjistruesit të ZVRPP Berat Ledian Shehu. Sipas informacioneve të marra dhe të dokumentuara nga Ministria e Drejtësisë, të kallëzuarit kanë shfrytëzuar veprimtarinë institucionale të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Berat, për qëllime të përfitimit politik në zgjedhje. […]

Vazhdo të lexosh

Maturantët/ Mësuesit e PS në këmbim të votave nxjerrin tezën e provimit të Letërsisë. FOTO

Skandalet do të vazhdojnë në maturën shtërore. Sot maturantët po zhvillonin provimin e Letërsisë, ndërsa JOQ.al ka publikuar disa foto nga teza e provimit. Disa nxënës nga Fushë-Kruja kanë dërguar fotot e tezës, ndërsa shkruajnë se e kanë nxjerrë profesorët e Partisë Socialiste në këmbim të votave. “Tezat e matures ne Fushe-kruje nxjerre nga profesoret e partise socialiste […]

Vazhdo të lexosh

Rama fton aleatët në festën e 26 vjetorit të PS-së/ A do të shkojë Meta?

Partia Socialiste feston të hënën, në 12 qershor, ditëlindjen e saj të 26, dhe pavarësisht se kjo ditëlindje e gjen në kulmin e fushatës për zgjedhjet e 25 qershorit, Edi Rama ka menduar të organizojë një festë pritjeje.  Aktiviteti do të zhvillohet pranë selisë qendrore të Partisë Socialiste në orën 19:30 dhe është konceptuar si […]

Vazhdo të lexosh