Basha – Braçes në Kuvend: Pusho, zar i bandave të Lushnjës”. VIDEO

Seanca Plenare në Kuvend është shoqëruar me konflikte dhe përplasje mes Mazhorancës dhe Opozitës. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, ka ndërpresë 3 herë seancën ditën e sotme, gjatë kohës kur fjalën në foltore e kishte krye demokrati Lulzim Basha. Në mes të zhurmës dhe kaosit ka spikatur thirrja e deputetit socialist Erion Braçe drejtuar Bashës, që të […]

Vazhdo të lexosh

Fushata mbaroi, tani fillojnë punë bandat e drogës për votat

Partitë politike mbyllën dje fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Kjo ka qenë një nga fushatat më të çuditshme nga pikëpamja politike. Opozita formale, Partia Demokratike në këtë proces elektoral ishte zyrtarisht pjesë e pushtetit me ministrat teknikë në kabinet. Të treja partitë që pretendojnë fitoren, LSI, PS dhe PD janë në qeveri. […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Rama, ndalo bandat!

Kjo është thirrja të cilën ish-Kryeministri Sali Berisha është detyruar t’i bëjë sot, kreut të qeverisë Edi Rama, pas incidenteve që po shtohen dita ditës gjatë kësaj fushate elektorale. Dhe incidenti i radhës shënohet në Pukë. “Puka në dorë të bandave, – konstaton Berisha në rrjetet sociale duke sjellë emra dhe fakte. – Banda e kryetarit të Bashkisë Pukë vendos postblloqe pas mesnate […]

Vazhdo të lexosh