Berisha: Rama, ndalo bandat!

Aktualitet Te tjera

Kjo është thirrja të cilën ish-Kryeministri Sali Berisha është detyruar t’i bëjë sot, kreut të qeverisë Edi Rama, pas incidenteve që po shtohen dita ditës gjatë kësaj fushate elektorale. Dhe incidenti i radhës shënohet në Pukë.

“Puka në dorë të bandave, – konstaton Berisha në rrjetet sociale duke sjellë emra dhe fakte. – Banda e kryetarit të Bashkisë Pukë vendos postblloqe pas mesnate dhe ushtron presione tek kalimtarët për të votuar PS.  Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. I bëj thirrje prokurorisë së shtetit të ndëshkojë me forcën e ligjit këta banditë të mbështetur nga Policia,” – thekson ish-kryeministri duke publikuar mesazhin e qytetarit.

“Pershendetje zoti Berisha.

Nepermjet jush dua te pyes ministrine e rendit a ka polici ne qytetin e Pukës ??!!! E bej kte pyetje pasi mbreme rreth ores 2 te nates ne vendin e quajtur “qafë çelë” jane ndaluar dhe kontrolluar makina të qytetarëve të ndryshem nga shoferi i kr.te Bashkisë Puke Sokol Frroku me banden e tij duke e bere presion qe te votojne Ps-në!!! Po mos te kete shtet te marrin masa vete njerezit…….te lutem anonimatin.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?