Pompeo, asnjë dijeni për ‘dosjen’ e Berishës!

Aktivistja e mirënjohur shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, ka pasur një takim të premten me ish-Sekretarin amerikan Mike Pompeo, të cilin e ka pyetur drejtpërsëdrejti për një nga çështjet më të bujshme të politikës shqiptare ditët e fundit, të ashtuquajturën “dosje” për ish-kryeministrin Sali Berisha. Dhe përgjigja që ka marrë… Vetë Kokalari tregon: “Pata fatin të […]

Continue Reading

Llalla: Romana Vlahutin më kërkoi të arrestoj Sali Berishën

Në intervistën me Çim Pekën, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla bëri deklaratën e fortë, kur tha se ish-ambasadorja e BE, Romana Vlahutin i kishte kërkuar arrestimin e Sali Berishës Zoti Lalla nuk jeni i vetmi qe jeni kërcënuar nga një ambasador amerikan, në këtë studio ku jeni ulur ju është e bujshme deklaratat e Presidentit Meta i […]

Continue Reading

Presidenti Meta pret sot në Presidencë në orën 12:00 ish-kryeministrin Sali Berisha.

Presidenti do të presë Berishën pas disa takimeve me ish-presidentë të Shqipërisë, në kuadër të zgjidhjes së krizës politike. Dje ai takoi ish-presidentin e Shqipërisë Rexhep Meidanin. Kujtojmë që Meta gjithmonë e ka vlerësuar Berishën si politikan dhe ka shprehur hapur qëndrimin e tij pozitiv ndaj ish-kryeministrit si një burrë që i qëndron fjalës dhe […]

Continue Reading

Shqipëria merr goditjen politike me të rëndë në historinë e saj 30 vjeçare!

Nga Sali Berisha Samiti i kryetarëve të shteteve dhe qeverive të BE vendosi: Nuk pranohet hapja e negociatave! Edvin Mafia i mbylli dyert e BE për Shqipërinë! Miq, një vendim ogurzi u mor sot për Shqipërinë në Bruksel. Vjet u caktua si datë e mundshme për hapjen e negociatave fundi i ketij viti në rast […]

Continue Reading

Meta uron Berishën me 75 trendafila të bardhë: Për Ju ka vetëm një stinë, pranverë!

Ndonëse më shumë kanë qëndruar në kampe të kundërta, për shkak të bindjeve politike, presidenti Ilir Meta nuk e ka fshehur asnjëherë simpatinë për doktorin, ish-kryeministrin Sali Berisha. E ndaj në ditëlindjen e 75 të Berishës, nuk mund të mungonte një urim nga presidenti Ilir Meta. Ky i fundit i ka dërguar një tufë me […]

Continue Reading

Pse Rama kërkon me çdo kusht një “marrëveshje” me Lulzim Bashën?

Në datën 1 Prill ,2013, lideri i Opozitës Edi Rama, me sytë e errur nga pushteti, dhe nga frika e dështimit, u ul në gjunjë dhe me gjakftohtësinë e një vrasësi nënshkroi marrëveshjen me armikun e tij më të madh , Ilir Metën, me gjakun e Ziverit, Hekuranit , Faikut dhe Aleksit. Kurrë nuk ishte […]

Continue Reading

Klani mafioz gllabëron 50% të fondeve të Arenës Kombëtare

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë sot të tjera fakte dhe krahasime, që hedhin dritë mbi një abuzim të tmerrshëm me fondet e Arenës Kombëtare, një korrupsion qeveritar prej miliona eurosh. “Arena e Hajnisë me 21 000 vende kushton 27 milionë euro më shumë sesa stadiumi kombëtar i Kosovës me 30 000 vende! – shkruan Berisha […]

Continue Reading

Kërcet zorra në Vlorë/ Lahet natë bulevardi se do të vijë shoku Rama! VIDEO

Qytetarët e Vlorës s’kanë mbyllur dot sy natën e kaluar, nga kantieri i pastrimit që ishte ngritur në mes të natës në bulevard. Punëtorë me pompa me presion dhe zorra uji për tërë natën kanë larë pllakat sepse ishin njoftuar se do të vinte kryeministri për t’i përuruar. Drejtorët e tyre po ashtu pa gjumë, […]

Continue Reading

Berisha për median italiane/ Shqipëria është shndërruar në narko-shtet

Nga Francesco Giubilei/ Babai i fisshëm i politikës shqiptare, Sali Berisha, President i Republikës nga viti 1992-1997 dhe Kryeministër nga 2005 deri në 2013-ën, na mirëpret në zyrën e tij në një ndërtesë të lartë prej xhami, të ndërtuar së fundmi në qendër të Tiranës. Në të njëjtën ndërtesë, dy kate janë zënë nga delegacioni […]

Continue Reading

Kush pagoi për ndërtesën e institucioneve të reja të Reformës në Drejtësi?

Nga Vincent Van Gerven Oei Më 22 korrik, e ngarkuara me punë në Ambasadën e SHBA-ve në Tiranë Leyla Moses-Ones, Shefja e ONM-së Genoveva Ruiz Calavera dhe Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj përuruan ndërtesën e re të institucioneve të reja të drejtësisë, të quajtur “Poli i Drejtësisë”. Në këtë ndërtesë do të vendosen Këshilli i […]

Continue Reading

Nuk reshtin kërcënimet ndaj ish agjentit të SHKB.

Nuk kane te reshtur kercenimet ndaj ish agjentit te SHKB-se burgjeve ne Ministrine e Drejtesise, Sokrat Turtulli. Kete here kercenimi ka ardhur nepermjet rrjeteve sociale nga nje person me rrezikshmeri te larte. Behet fjale per nje emigrant nga Shkodra, por qe ne te gjithe postimet e tij ai deklaron se eshte nga Lezha. Emiljano Pjetri […]

Continue Reading

BERISHA: TERROR I PASHEMBULLT NDAJ KULTURES SË KOMBIT TONË

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën e krijuar te Teatri Kombëtar ditën e sotme. Sipas Berishës, ‘dhuna ndaj artistëve te Teatrit Kombëtar, shpërthim i urrejtjes primiteve atërore ndaj tyre e Edvin Kristaq Mafise’. ‘Sot duke goditur artistët dhe intelektualët e vëetetë të kombit narkoshteti, kryehorri i tij me narkohorrat e vet kanë […]

Continue Reading

Balla: Ja kur ngrihet komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit

Nga studio e News24 në Elbasan, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla foli për situatën politike, iniciativën e maxhorancën për shkarkimin e Presidentit dhe zgjedhjet e së dielës.Balla tha se shqiptarët e kanë fituar betejën me 4 politikanë të korruptuar, duke iu referuar Presidentit Ilir Meta, ish-kryeministrit Sali Berisha, kreut të PD-së Lulzim […]

Continue Reading

Hashim Thaçi në rolin e çakallit sipas skenarit serb të Beogradit!

Enver Bytyçi Mbëmë Hashim Thaçi ishte i ftuar në Top Kanal. Dukej qartë se kishte shkuar me porosi të veçantë nën kujdesin e Edi Ramës dhe Ben Blushit, me qëllim që të ishte i lirë të sulmonte, pa patur nevojë të mbrohej. Tabela e sulmit të tij ishte Sali Berisha. Në fakt gjendej në gjendje […]

Continue Reading

Kërcënon Balla: Zgjedhjet në 30 qershor do të bëhen e këtë nuk e luan topi!

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka ripërsëritur edhe njëherë në emër te grupit parlamentar se zgjedhjet e 30 qershorit nuk negociohen. Nga foltorja e Kuvendit, Balla tha se kushtetuta nuk është “llastik që mund të tërhiqet sipas qejfit”. “Nuk është PS si ato partitë që ju sollën ju këtu dhe tradhtuan mandatin e […]

Continue Reading

Kur Safet Gjici deklaronte se ‘PD dhe Sali Berisha janë e ardhmja’. VIDEO

Pasi dështoi në kandidimin e tij për kryebashkiak të Kamzës, pasi dështoi për tu bërë deputet në Kukës, ku doli Mimi Kodheli, Safet Gjici ka vendosur të kandidojë për bashkinë e Kukësit. Ka qenë vetë Rama që e prezantoi disa javë më parë Gjicin, në një takim ky kryeministri shkoi dhe iku me helikopter, duke […]

Continue Reading

Rrihet në sy të mesuesve drejtoresha e shkollës në Lundër.

Personi që ka goditur drejtoreshën e shkollës sipas qytetarit është Bardhi Xixi, i cili është aktiv si kontigjent kriminal i PS-së në zgjedhje. Sipas qytetarit drejtoresha e shkollës Lundër është rrahur barbarisht dhe ngjarja është mbajtur e fshehur. Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Berisha. ‘Rrihet shtazerisht drejtoresha e shkolles nga i forti i PS! […]

Continue Reading

Berisha i përgjigjet Kazhanit/ E nxorre si fëmijë të braktisur, Nertil Pellumbi eshte i regjistruar në gjëndje civile, te Njësia Bashkiake Nr.11

Denoncohet perpjekja e gazetares se narkoqeverise Kazhani per: – te denigruar familjen e viktimes Nertil Pellumbi si dhe mashtrimi i saj se– Nertili ishte femije i braktisur dhe– sipas saj nuk ishte as i regjistruar. Te dashur miq, se pari t’i urojme sherim te plote gjimnazistit 17 vjeçar Nertil Pellumbi, viktime fatkeqe e nje aksidenti […]

Continue Reading

Mnadatet/ Berisha: Të ndërmarrim çdo akt për rrëzimin e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën në diskutimet që po bëhen brenda Grupit parlamentar të PD-së mbi propozimin e kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve të deputetit. Sipas burimeve nga mbledhja, Berisha tha: “Ka ardhur koha që të përballemi me këtë regjim. Të ndërmarrim çdo akt që na çon tek rrëzimi i Ramës. Po nuk […]

Continue Reading

Biznesmeni rrihet shtazërisht nga ‘i forti’ në Shijak. VIDEO

“Rrihet shtazërisht nga i forti në qëndër të Shijakut, biznesmeni!” Ky është denoncimi i fortë me pamje, që një biznesmen ka bërë dhe është publikuar para pak minutash nga ish-kryeministri Sali Berisha.”Ai quhet Ndriçim Arapi dhe mesa duket është ai kryekomisari i policisë së Shijakut” shkruan biznesmeni i dhunuar. Berisha, në videomesazhin denoncues, që përmban fakte drithëruese, ka lëshuar […]

Continue Reading