Meta uron Berishën me 75 trendafila të bardhë: Për Ju ka vetëm një stinë, pranverë!

Aktualitet

Ndonëse më shumë kanë qëndruar në kampe të kundërta, për shkak të bindjeve politike, presidenti Ilir Meta nuk e ka fshehur asnjëherë simpatinë për doktorin, ish-kryeministrin Sali Berisha.

E ndaj në ditëlindjen e 75 të Berishës, nuk mund të mungonte një urim nga presidenti Ilir Meta. Ky i fundit i ka dërguar një tufë me 75 trendafila të bardha Berishës, ndërsa i uron shëndet e lumturi.

“GËZUAR DITËLINDJEN DOKTOR BERISHA!

Urimet më të ngrohta e të përzemërta! Edhe 100 vite të tjera me shëndet e lumturi! Suksese dhe mbarësi!
Për Ju ka vetëm një stinë: PRANVERË!💐🇦🇱”, shkruan Meta.

72127192 2544682098911381 7126079986561187840 N (1)

‘BalkanWeb’ mëson se përveç luleve, kreu i shtetit i ka dërguar liderit historik të PD-së edhe një shishe vere të kuqe. Kujtojmë se vjet Meta nuk e ka harruar ditëlindjen e Berishës, pasi i ka dhuruar një tufë me trëndafila ngjyrë blu, simbol ky i Partisë Demokratike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *