Dështon ambasadori Lu/ Nuk ka Vetting për Adriatik Llallën

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, nuk do të kalojë në sitën e Vetting-ut. Është ky vendimi që mori sot Kolegji i Posaçëm i Apelimit, pas ankimimit të Komisionerit Publik të vendimit të KPK-së. ”Me shumicë votash vendosi: ndryshimin e vendimit: ndërprerjen e procesit të rivlerësimit për Adriatik Llallën. Ndalimin e emërimit të tij, gjyqtar, prokuror […]

Vazhdo të lexosh

‘Kryespiuni’ takim prej më shumë se 1 orësh me kryeprokurorin e Shqipërisë, Adriatik Llalla.

Visho Ajazi ka zhvilluar ditën e sotme një takim prej më shumë se 1 orësh me kryeprokurorin e Shqipërisë, Adriatik Llalla. Lajmi bëhet i ditur nga dëshmitarët okularë të cilët kanë parë të hyjë kreun e SHISH në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme. Ajazi ka shkuar në Prokurorinë e Përgjithshme dhe besohet se ka zhvilluar […]

Vazhdo të lexosh

Kryeprokurori akuzon policinë/ Po fshehin drogën, asgjësimi bëhet pa praninë e prokurorisë

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka ngritur shqetësimin për fenomenin e sasive të mëdha të kultivimit të kanabisit në vendin tonë. Gjatë një konference për shtyp së bashku me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili, Llalla sulmoi policinë duke thënë se ka një nivel të ulët të zbulueshmërisë së kultivuesve të drogës, nga ana e përgjegjësve […]

Vazhdo të lexosh