Alimani/ Media vetting.

Ky mashkull qe ben analistin ne mediat e Narkoshtetit prej shume vitesh se bashku me vellain e tij Mentorin quhet Shpetim Nazarko.Shemtia e tij fiziologjike korrelon harmonishem me shemtine intelektuale.Ai eshte nje djale stani nga bjeshket permbi Barmash te Kolonjes krejt i pashkolliar qe ne rinine e hereshme mori rrugen e mergimit.U vendos ne Gjermani […]

Vazhdo të lexosh

Guxim Alimani/ Koha për të reaguar.

Lordi anglez Michael Bates,njekohesisht Minister britanik i deparmentit te ekonomise dha papritur doreheqjen pasi arriti me vonese ne Dhomen e Lordeve ku duhej te ishte ne nje interpelance.Vonesa ishe e pakonsiderueshme vetem 116 sekonda pra as dy minuta per aresye trafiku. Ky ishte Lord o miq dhe jo bythpalare si keto kurvat pabuksa tonet qe […]

Vazhdo të lexosh

Nga Guxim Alimani/ Përse sulmohet Arta Marku?!

Shume kohe me pare kur Arta Marku,nje prokurore rigoroze,nje magjistrate e shkelqyer,e lene menjane ne province nga paria e Prokurorise te cilet nga hiçi human e nga nuliteti profesional arriten te kthehen ne Sheike te drejtesise,si gazetar duke ekspluatuar njohjet e mija njoftova publikisht opinionin se kandidatja per Kryeprokurore ishte nje personalitet premtues e cila […]

Vazhdo të lexosh

Nga Guxim Alimani/ Terror politik mbi opozitën!

-Vetem ku sundojne diktaturat dhe juntat ndodh qe qytetaret te ndiqen,dhunohen e persekutohen per shkak te bindjeve dhe aktivitetit te tyre politik opozitar! Por fatkeqesisht kjo po ndodh ne Shqiperi ne kete fillimshekulli. Dhe pikerisht ne nje vend qe pretendon te behet anetar i BE. Gjate ketyre 4 viteve qeverisje social-komuniste rreth 300.000 qytetare kane […]

Vazhdo të lexosh