Putin uron për Ditën e Flamurit

Presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta për ditën e Pavarësinë së Shqipërisë. Në një postim në facebook, ambasada ruse ka publikuar mesazhin që Putin i ka nisur presidentit Meta. Në mesazhin e urimit, Putin shprehet se zhvillimi i marrëdhënieve konstruktive dhe bashkëpunimit dy-palësh në fusha të ndryshme do të ishte […]

Continue Reading

Ka bërë dikur “shqiponjën”, ekipi grek nuk nënshkruan me futbollistin shqiptar

Në një mesazh dërguar menaxherit rumun të mesfushorit, drejtori i Larisas pretendon se e kishte gënjyer për pagën që përfitonte Batha te Partizanit (6000 nga 4000 euro që merrte realisht, ndërsa Larisa i kishte ofruar 8000). Sigurisht që “shqiponja” e Bathës është arsyeja më absurde, pasi konsiderohet, sikurse nga serbët, simbol i të ashtuquajturës Shqipëri […]

Continue Reading

Gashi “detyron” klubin e Kolorados të flasë shqip

Duket sikur Gashi kishte tifozë personalë në New York. Faleminderit të gjithëve që udhëtuat për të na mbështetur”. Ky ishte postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, i klubit amerikan të futbollit Kolorado Rapids, ku aktivizohet sulmuesi i kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi. Një flamur amerikan dhe një shqiptar mbyllnin postimin, i cili shoqërohej edhe me foto […]

Continue Reading