Këshilltarja e Ramush Haradinajt/ Isha aty kur t’i ngulën ‘thikat në shpinë’ ata prej të cilëve nuk e prisje

Këshilltarja e kryeministrit të dorëhequr Ramush Haradinajt, Meliza Haradinaj ka bërë një status një status në “Facebook” pak para se kreu i qeverisë i dorëhequr të niset për në Hagë. Meliza Haradinaj në këtë status thotë se Ramushi qëndroi stoikisht ndaj ndarjes së Kosovës mbajtjes për taksën etj. Meliza Haradinaj thotë se Ramush Haradinaj u […]

Vazhdo të lexosh

NGJELA SULMON GAZETAREN SONILA MEÇO: PËRKRAHËSE E POLITIKËS RUSE

Spartak Ngjela sulmon gazetaren Sonila Meço e cila mbrëmë zhvilloi një intervistë me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj. Ngjela e cilëson gazetaren një përkrahëse të politikës ruse që sipas tij “u bë copë” nga Haradinaj. “Kosova dhe Shqipëria është në të njëjtën situatë. Presioni ruso-serb kërkon destabilizim në të dy shtetet shqiptarë. Kurse korrupsioni i […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është Oficeri kosovar që ndaloi presidentin serb Vuçiç

Presidenti serb Aleksander Vuçiç, pavarësisht urdhërit nga kryeministri Ramush Haradinaj, dje sërish mori rrugën në drejtim të Drenicës për të vizituar fshatin Banjë të Skenderajt. Ishte thjesht provokim ndaj të vrarëve nga serbët në Drenicë. Por aty Vuçic nuk mundi të kalojë. U ndalua dhe u kthye mbrapsht nga policia e Kosovës. Ndërkohë turmat e […]

Vazhdo të lexosh