Taulant Balla nuk i vënë në dispozicion dokumentacionin dhe provat e mbledhura.

Javën e kaluar mbylli punimet komisioni hetimor i mazhorancës për privatizimin e OSSH i drejtuar nga Taulant Balla. Por, edhe pse kanë kaluar disa ditë nga mbyllja e punimeve të komisionit hetimor, Taulant Balla nxorri në mediat pranë qeverisë Rama konkluzionet e supozuara se do t’i rekomandojë prokurorisë të nisë hetim penal ndaj Shkëlzen Berishës […]

Continue Reading

Gashi “detyron” klubin e Kolorados të flasë shqip

Duket sikur Gashi kishte tifozë personalë në New York. Faleminderit të gjithëve që udhëtuat për të na mbështetur”. Ky ishte postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, i klubit amerikan të futbollit Kolorado Rapids, ku aktivizohet sulmuesi i kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi. Një flamur amerikan dhe një shqiptar mbyllnin postimin, i cili shoqërohej edhe me foto […]

Continue Reading

Shpifi ndaj Shkëlzen Berishës, Karaj kërkon të pajtohet.

Nuk ka pajtim mes djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha dhe Romeo Karajt, eksperti ligjor i OSHEE-së sa i takon çështjes CEZ. Ditën e sotme është zhvilluar gjyqi lidhur me padinë për shpifje që Shkëlzen Berisha kishte bërë për Karajn, ku ky i fundit akuzoi djalin e ish-kryeministrit Berisha se ka udhëtuar me Kastriot Ismilajn […]

Continue Reading