Terror në Lushnjë/ Breshëri Kallashnikovi të afërmve të kreut të Hakmarrjes për Drejtësi

Njolla gjaku në rrugë, gëzhoja Kallashnikovi, xhama të thyer dhe qytetarë të terrorizuar në qendrën e Lushnjës këtë mbrëmje, pas një atentati mafioz në orët e vona të së hënës. Viktima është Bledar Muça, administrator prej 5 vitesh i lokalit ku ishte ulur bashkë me kunatin, Judmir Velon. Tavolinat e vendosura në trotuarin jashtë lokalit, […]

Vazhdo të lexosh

Terror komunist mbi opozitën në ditën e Pashkëve/ Procedohen 50 persona, edhe Basha në listë

Policia ka nisur procedimin penal për të gjithë organizatorët e protestës së të enjtes ku për rreth tre orë u bllokuan katër akse kryesore kombëtare. Procedimi penal ka filluar për një numër protestuesish dhe organizatorësh që bllokuan autostradat me akuzën “Organizimi dhe pjesëmarrja në tubime dhe manifestime të paligjshme.” Kështu për protestën e zhvilluar në […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: Marrëveshja antikushtetuese, Xhafaj-Marku terror politik ndaj opozitës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i është rikthyer sërish marrëveshjes së nënshkruar një ditë më parë mes Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kryeprokurores Arta Marku, marrëveshje që synon krijimin e Prokurorisë së Posaçme por sërish të përkohshme, deri në krijimin e SPAK-ut, dhe që do të hetojë krimin e organizuar dhe korrupsionin në nivele […]

Vazhdo të lexosh

Nga Guxim Alimani/ Terror politik mbi opozitën!

-Vetem ku sundojne diktaturat dhe juntat ndodh qe qytetaret te ndiqen,dhunohen e persekutohen per shkak te bindjeve dhe aktivitetit te tyre politik opozitar! Por fatkeqesisht kjo po ndodh ne Shqiperi ne kete fillimshekulli. Dhe pikerisht ne nje vend qe pretendon te behet anetar i BE. Gjate ketyre 4 viteve qeverisje social-komuniste rreth 300.000 qytetare kane […]

Vazhdo të lexosh

Plas arma mes anëtarëve të PDIU e LSI në Elbasan, të përfshirë të afërm të kryebashkiakut

Sipas denoncimit të Berishës, anëtarë të LSI kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital. Personat e përfshirë në këtë ngjarje janë dhëndri i kryebashkiakut të Elbasanit dhe miku i tij, sipas denoncimit të bërë nga ish-Kryeministri. Berisha akuzon policinë gjithashtu se e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje dhe nuk ka dhënë asnjë informacion. […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artur Roshi: “Frika” nga numrat e vegjël zhvendoset nga Opozita tek Mazhoranca

Para datës 18 shkurt kur opozita po organizonte protestën termi “frikë” ishte ankthi i kesaj proteste.”Frika” shoqëroi drejtuesit lokalë të bllokut opozitar në dilemën se do arrinin pritshmeritë e lidershipit opozitar për një pjesëmarrje masive të qytetarëve në proteste apo jo.Kjo “frikë” e tyre ngrihej mbi “frikën” e çdo qytetari për të dalë në protestë […]

Vazhdo të lexosh