Balla i prerë ndaj PD-së: Të jetë e qartë për këdo, Kodi Zgjedhor do të kalojë përmes Komisionit!

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka zhvilluar sot një takim me strukturat e partisë në Qarkun e Elbasanit, ku ka prezantuar vendimin e Kryesisë për bashkëdrejtimin e Organizatave Socialiste. Balla ka deklaruar se secila prej 5000 organizatave socialiste në gjithë territorin do të bashkëdrejtohet nga një burrë dhe një grua, dhe se […]

Vazhdo të lexosh

Balla/ Nuk kemi menduar pasardhës për presidentin Meta”

Pasi Komisioni i Venecias ‘foli’ përmes një opinioni final për faktin nëse Ilir Meta kishte shkelur apo Kushtetutën me vendimin për zhdekretimin e datës së zgjedhjeve, maxhoranca nuk tërhiqet nga kërkesa për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Në një deklaratë për mediat, kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla deklaroi se Komisioni i Posaçëm […]

Vazhdo të lexosh

Balla nga Elbasani: S’na kanë vendosur kushte, por…

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla komentoi deklaratat e opozitës lidhur me kushtëzimin e hapjes së negociatave nga Bundestagu gjerman. Ndryshe nga opozitarët, Balla u shpreh optimist për negociatat, teksa tha se Bundestagu nuk na ka vendosur kushte por detyra. “Të gjithë shqiptarët duhet t’i gëzohen ‘Po’-së së Gjermanisë. Nuk na kane vënë […]

Vazhdo të lexosh

Balla/ Gjiknuri eksperti më i mirë për reformat zgjedhore.

Taulant Balla përsëriti ftesën e kryeministrit Rama për pjesëmarrjen e Partisë Demokratike në Komisionin e Reformës Zgjedhore. Pas daljes nga parlamenti, zyrtari i lartë i PS-së i dha rëndësi faktit që Reforma Zgjedhore duhet të implementohet sa më shpejt pasi koha është e shkurtër deri në përgatitjen e zgjedhjeve parlamentare të 2021-shit. ‘’Është krijuar mundësia […]

Vazhdo të lexosh

Një grup socialistësh drejtuar nga ish-ministri socialist Arben Malaj kërkojnë ‘vetëngrirjen’ e Taulant Ballës

Një grup socialistësh drejtuar nga ish-ministri socialist Arben Malaj kanë nisur me mbledhjen e firmave për ‘vetëngrirjen’ e sekretarit të Përgjithshëm të PS Taulant Ballës deri në përfundim të hetimeve nga Prokuroria për çështjen  për  çështjen Toyota Yaris. Sipas këtij grupimi ‘vetëngrirja’ nënkupton që në asnjë aktivitet partiak dhe parlamentar brenda dhe jashtë vendit  Balla […]

Vazhdo të lexosh

Balla: Nesër në Kuvend do të zhvillohet seanca e posaçme për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla në një deklaratë për media u shpreh se po vijohet normalisht në bazë të Kushtetutës dhe Rregullores së Kuveedit, procedura për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta. Sipas tij, zhvillimet e ditëve të fundit tregojnë se “zyra e Kreut të Shtetit” duhet të zbrazet sa më parë. Balla […]

Vazhdo të lexosh

“Vizat”, Balla: Fajin e ka Basha që shkon në Holandë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla, e shikon këtë vendim të Holandës të diktuar nga kryedemokrati Lulzim Basha, i cili sipas tij lobon kundër Shqipërisë sa herë shkon në Holandë. Për Ballën çështja e kriminalitetit të shqiptarëve që ngre shqetësim Parlamenti holandez, nuk është argument, pasi sipas tij, krime nga shqiptarët janë bërë […]

Vazhdo të lexosh

Balla/ Mazhoranca është gati për çdo lloj dialogu, por Edi Rama të vazhdoj të jetë kryeministër dhe kryetar i PS-së.

Punimet në Kongresin e Partisë Socialiste i hapi, Taulant Balla, i cili në fjalën e tij ka bërë edhe lëshimin e parë në këtë situatë krize, pas ngushtimit të rrethit në mediat ndërkombëtare dhe shumë zërave në kancelaritë e Europës. Në cilësinë e Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së, Balla deklaroi se mazhoranca është gati për […]

Vazhdo të lexosh