Balla nga Elbasani: S’na kanë vendosur kushte, por…

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla komentoi deklaratat e opozitës lidhur me kushtëzimin e hapjes së negociatave nga Bundestagu gjerman. Ndryshe nga opozitarët, Balla u shpreh optimist për negociatat, teksa tha se Bundestagu nuk na ka vendosur kushte por detyra. “Të gjithë shqiptarët duhet t’i gëzohen ‘Po’-së së Gjermanisë. Nuk na kane vënë […]

Vazhdo të lexosh

Qeveria Hungareze: Zgjedhjet në Shqipëri duhet të zhvillohen pas disa muajsh. Nuk ka kushte për më 18 Qershor

Kryetar i komisionit për çështjet e jashtme në parlamentin e Hungarisë, Zsolt Nemeth është shprehur se pa zgjedhje të lira e demokratike, Shqipëria mund të rrëshqasë në kaos. Ekonomia e zezë e bazuar në prodhimin e drogës e drogës është fryrë vitet e fundit dhe të ardhurat nga droga mund të përbëjë një pengesë të […]

Vazhdo të lexosh