Zhvillohet Asambleja e Partisë Socialsite në Elbasan.

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla bën me dije se kanë nisur sot zgjedhjet e brendshme në PS. Strukturat e PS në Elbasan kanë qenë të parat që kanë zhvilluar zgjedhjet, ndërsa do të përfundojnë deri në fund të janarit. “Zgjedhjet tona të brendshme që startojmë sot nuk do t’i ngjajnë zgjedhjeve të […]

Continue Reading

Balla/ Kush guxon të pengojë, qoftë edhe një zgjedhës të vetëm e dinë se çfarë i pret

Taulant Balla prezantoi listën e 51 kandidatëve për këshilltarë të PS në Këshillin Bashkiak të Elbasanit. Gjatë fjalës së tij, Balla theksoi se zgjedhjet do të zhvillohen. ‘Kush guxon të pengojë, qoftë edhe një zgjedhës të vetëm të shkojë për të ushtruar të drejtën e vet, Kodi Penal është i qartë. Të gjithë e dinë […]

Continue Reading

RAMA NGA ELBASANI, KONFIRMON GLEDIAN LLATJAN KANDIDAT PËR KRYEBASHKIAK

Rama u shpreh edhe njëherë i bindur se zgjedhjet e 30 qershorit do të mbahen. Gjatë fjalës së tij përpara qytetarëve të Elbasanit, Rama falenderoi Qazim Sejdinin për punën e bërë në këto 10 vite si dhe u shpreh se tashmë puna do të përçohet nga Llatja. “Ti themi prap hajdeni merrni ça të doni. Pse […]

Continue Reading

Rama do të mbledhë nesër ministrat, Kryesinë e PS-së dhe deputetët në një darkë pune në Elbasan.

Rama do të mbledhë ministrat, Kryesinë e PS-së dhe deputetët në një darkë pune. Mësohet se mbledhja do të bëhet ditën e nesërme në Elbasan në orën 18:30. Gjithashtu bëhet me dije se gjatë takimit do të diskutohet për situatën politike në vend dhe për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Ndërkohë ende nuk bëhet me […]

Continue Reading

DASH thirrje shtetasve amerikanë: Bëni kujdes në Elbasan

Departamenti Amerikan i Shtetit ka paralajmëruar shtetasit amerikanë me banim në Shqipëri që të bëjnë kujdes përpara dhe gjatë ndeshjes që Shqipëria do të luajë ndaj Izraelit, në stadiumin e Elbasanit. Në Twitter-in e DASH-it lexohet: “Një ndeshje futbolli do të luhet mes Shqipërisë dhe Izraelit në 7 shtator, ora 20:45. Edhe pse nuk jemi […]

Continue Reading

Zhduket pronari i restorantit në Elbasan ku u helmuan dasmorët

Burime nga policia bejne te ditur se është vënë në kërkim shtetasi me inicialet M. M., (administrator i lokalit Laguna Blu), 32 vjeç, banues në lagjen ‘Brigada 17 Sulmuese’. Nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë […]

Continue Reading

Basha/ Tri sektorët, që kanë nevojë direkte për mbështetje nga shteti. Video

Lulzim Basha, ka vizituar qytetin e Elbasanit me rastin e Ditës së Verës. Teksa ka vizituar panirin e biznesit, Basha ka gjykuar se tri sektorë, që po spikasin, kanë nevojë direkte për mbështetje nga shteti. “Me miq dhe dashamirës, me deputetë e qarkut të Elbasanit, – tha Basha para medias, – kemi vizituar si çdo vit, panairin këtu […]

Continue Reading

Rama shkrin 13 Drejtori të Bujqësisë në të gjithë vendin dhe i zëvendëson me 8 agjensi, 4 bujqësore dhe 4 veterinare.

Rama ka njoftuar nga Elbasani, përfundimin e misionit të ndërmarrë në mandatin e dytë: shkrirjen përfundimtare të 13 Drejtorive të Bujqësisë në të gjithë vendin dhe zëvendësimin e tyre me 8 agjensi, 4 bujqësore dhe 4 veterinare. Rama i konsideroi ish-drejtoritë si atavizë, sistem parazitar i degraduar. Më në fund, nga sot, nuk do të kemi […]

Continue Reading

Armando Sadiku është lojtari më i ri i Levantes

Lajmi është konfirmuar nga klubi spanjoll të cilët në një deklaratë për mediat njoftoi blerjen e shërbimeve të sulmuesit shqiptar. Futbollisti shqiptar, prej mëngjesit të sotëm do të paraqitet në Ciudad Deportiva de Bunol, për të nisur stërvitjen me ekipin “azulgrana”. Karriera e Sadikut. Sadiku, i lindur në Cërrik të Elbasanit më 27 maj të […]

Continue Reading

Drejtoresha e spitalit të Elbasanit 5 mijë euro për një vend pune.

Berisha ka denoncuar sot një rast tjetër korrupsioni në shëndetësi, këtë radhë në Spitalin Rajonal të Elbasanit, ku drejtoresha Desantila Tahiraj, përpos shumë të tjerave, akuzohet se merr 4-5 mijë për një vend pune. Ja ç’shkruan Berisha sot: “Për vizitën e Noriegës dhe ndrikull Manastirliut, punonjësit duhet të paguajnë 50-100 mijë lekë. Drejtoresha që zgjidhet pa konkurs akuzohet se […]

Continue Reading

Artan Hoxha: Qazim Sejdini lëviz me truproja, frikë mos e vret fisi ‘Çapja’

Gazetari i kronikës Artan Hoxha, ka treguar se kryetari i Bashkisë së Elbasanit Qazim Sejdini është marrë në mbrojtje nga policia si një prej njerëzve që rrezikohet nga fisi Çapja. Artan Hoxha, është një nga personat që e njeh mirë konfliktin mes bandave në Elbasan dhe nga të vetmit që ka folur publikisht duke dhënë […]

Continue Reading

Veç bandava tani edhe katastrofe mjedisore ne Elbasan! VIDEO

Katastrofe mjedisore ne Elbasan! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb “Prsh doktorr shife pak ferrokromim e ri te tauland balles ne elbasan ne fshatin balldren Tani ne kto caste qe po te dergoj ty dola jasht shtepis edhe esht nje katastrof e papame esht mbushur vendi si mjergull plus qe problem eshte […]

Continue Reading

Basha Ramës/ Shumë shpejt do të rrëzohen këmbët e karriges së pushtetit tënd që janë krimi i organizuar dhe trafiku i drogës. VIDEO

Domethënë ti ia paske çuar me mesazh atë fjalim të mizershëm Fatmir Xhafës. Kush tjetër?! Jo e vërteta e tmerrshme e shqiptarëve, jo ankthi dhe tmerri i qytetarëve të Elbasanit, Shkodrës, Lezhës, Durrësit, Shijakut, të Vlorës, të Fierit: teksa shohin policinë me uniformë të mpaket e të nderojë makinat e krimit, ku jo rrallë herë […]

Continue Reading

Basha-Ballës: Ke qenë me mision në Elbasan para dy netësh!

Lulzim Basha iu drejtua direkt kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Ballës me fjalët: Ke qenë me mision para dy netësh në Elbasan! Ti e di vetë kë ke takuar! Taulant Balla ishte drejtues politik i PS-së në Elbasan në zgjedhjet e 25 Qershorit. Basha nuk e vazhdoi akuzën e tij, por akuzën e […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu/ Mos ja kërkoni policisë

Një operacion i policisë në Elbasan është vënë në qendër të komenteve e kritikave mediatike në 48 orët e fundit, me një intensitet që pak herë e kemi parë. Pamja e një dyzine oficerësh policie, të veshur me antiplumb, kallashnikov e pistoleta në dorë, që qëndronin të pafuqishëm përpara një makine të blinduar, është padyshim […]

Continue Reading

Shpërthen, Demiraj/ Bandat në Elbasan kanë ndërtuar tunele si në Afganistan

I fttuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24 ish Ministri ka zbuluar një të pathënë deri tani në lidhje me ngjarjen e Elbasanit dhe operacionit ku u sekuestruan rreth 1 milion euro pasuri. Demiraj tha se janë zbuluar tunele të grupeve kriminale, duke i krahasuar me Afganistanin. Duke analizuar videon e momentit të goditjes […]

Continue Reading

Ja kush është personi që goditi me blind policinë në Elbasan

Bëhet fjalë për Suel Çelën, të riun nga Elbasani që është në kërkim. Emri është bërë publik me një mesazh denoncues nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ja çfarë shkruan në Facebook, ish-kryeministri Berisha: Bandat Rama – Çako godasin me arme policine ne Elbasan! Lexoni mesazhin e qytetart dixhital! sb “Pershendetje i nderuar zoti Sali Berisha. Elbasani […]

Continue Reading

Kurban Bajrami bashkon deputetët e PD dhe PS në Elbasan/ Foto

Në pritjen e organizuar nga Myftinia kanë qenë të pranishëm njëkohësisht deputetët e PS-së të kryesuar nga Taulant Balla dhe kryebashkiaku Qazim Sejdini, dhe deputetët e PD të kryesuar nga Edmond Spaho. Ata kanë përshëndetur njëri-tjetrin e madje kanë shkëmbyer edhe batuta mes tyre. Deputeti i PD-së Luçiano Boçi tha me ironi se “PS priti […]

Continue Reading