Drejtoresha e spitalit të Elbasanit 5 mijë euro për një vend pune.

Aktualitet

Berisha ka denoncuar sot një rast tjetër korrupsioni në shëndetësi, këtë radhë në Spitalin Rajonal të Elbasanit, ku drejtoresha Desantila Tahiraj, përpos shumë të tjerave, akuzohet se merr 4-5 mijë për një vend pune.

Ja ç’shkruan Berisha sot:

“Për vizitën e Noriegës dhe ndrikull Manastirliut, punonjësit duhet të paguajnë 50-100 mijë lekë. Drejtoresha që zgjidhet pa konkurs akuzohet se merr nga 1 mijë deri në 5 mijë euro ryshfet për ndryshim pavioni apo marrje rishtas në pune. Lexoni mjekun dixhital. sb

“Z Dok Berisha ju uroj shendet.jam nje punojes ne spitalin rajonal Elbasan.anonim ju lutem.

ne tetor vjen Ministrja e Shendetesit e i kerkon drejtoreshes Desantila Tahiraj.te sistemoj ambjentet e jashme te spitalit.

fillon aksioni.therret urgjent shefat e pavioneve dhe ndan detyrat.por cfar detyrash ? Tju bejn presion vartesve.ju marrin nga 50-100 mije lekè te vjetra.qe te mbjellin.ullinj.pem dekorative.te bejn lyrjen e fasadave.tapet bari.

ktu behet nami.per nje vend pune paguhen 4-5 mij euro.per nje transferim nga ne pavion ne tjetrin 1 mij euro.

Drejtoresha nuk lejoi njeri nga spitali te konkuroj per postin e drejtorit te spitalit.duke then e kam mikesh ministren.jam un ktu shprehet.ka qen kandìdate e rilindjes.

nuk dha dorheqje kur e dhan gjith drejtoret tjer.ju lutem publikoje po anonim se kta te len pa pun e pa buk.gjithe te mirat i nderuar.Faleminderit.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?