Nga Përparim Peposhi/ Rrëshqitje në humnerë

Aktualitet Shkrime

Vendi yne ka vazhduar rrugen e sketerres te ngritur qeveria me dashakeqese e ketij populli. Jemi vete ne si popull qe pajtohemi shume shpejt me te keqen biles e rrespektojme ate. Kemi mbi 25 vjet tranzicion dhe jetojme jeten si ato gjelat kur u pritet koka, perpelitemi e nuk e marrim vesh se ku po shkojme ne kete lendine te gjelbert te hashashizuar.

Na premtohet mireqenie, bollek e punesim gjate fushatave, na premtohet Europa por gjitmone per ne ajo eshte molla Migjeniane, molle e ndalueme.. Pse ?! E per kete pergjegjesia mbetet vete politika jone… Ne Shqiperine tone te “dashur” kryeministri na premton vende pune, por nuk ka profesionist, na premton taksa te ulta, por te kunderten e ben, na takson shtepine, rrit cmimin e energjise, rrit taksen e ujit te pijshem, na takson dhe ujin e pusit…?!

Ka ngelur pa na taksuar dhe gazrat, aman o naltmadhgjati yne veri sahat dhe asaj se do te ulet ndojtja e ambjentit, e ti kete ti patjeter per te miren tone do e besh. Po ngrihu o POPULL, ngrihu e mos fli gjume. Çfare na hyjne në pune keto pseudopolitikan zullumqare qe vetem na shtyjne drejte humneres. Pyetja eshte: Pse duhet te heshtim ? Pse nuk reagojme ?! Po si te reagojme, kur çdo gje ketij populli i duket jeshil e bardh, kanabis, heroin dhe kokain… Pra a mund te ngrihet nje popull i droguar ? E veshtire….

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?