Debati dhe diskutimet në PD si qëllim i harmonizimit të saj…

Nga Perparim Peposhi. Rilindja po i a shterngon lakun ne fyt popullit qe mezi po merr fryme dhe sigurisht qe PD nuk mund te hesht, nuk mund te jete indiferente. Reagimi i saj tashme eshte evident dhe me veprime konkrete.…Vendi po shkon drejt kolapsit. Kjo gjendje e veshtire e vendit ka sjellur dhe debate e […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi/ Rama nuk mund të qëndrojë gjatë me një këmbë

Rama me një këmbë… Rama nuk mund të qëndroj gjatë me një këmbë. Ne sistemin demokratik qeveria qëndron në këmbë me dy këmbë, mazhoranca dhe opozita. Njëra këmbë Ramës tashmë i ka rënë, pritet ti bie dhe tjetra ose kemi rikthim të diktaturës, gje që ska shanse të ndodhi. Opozita duroj në maksimum dhe ajo […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi/ Rilindja me pangopesinë e saj i ka shtrirë rrënjët deri në Lusen të Kukësi

Ka dite qe disa banore te fshatit tim kane ngritur zerin neper rrjete sociale, per një masaker ekologjike qe po pergatitet ndaj pasurise me te çmuar natyres qe ia ka falur Zoti. Ky fshat eshte nje nga fshatrat me te pasur me burime ujore. Arsyeja që banoret e Lusnes jane alarmuar eshte se ka nisur […]

Continue Reading

Devijimi i Lanës/ Banorë të Fushës së Aviacionit, bëhuni gati për rruspat.

Nga Përparim Peposhi. Fadromat jane gati… Ju kam thene dhe po e perseris perseri: Banore te Fushes se Aviacionit behuni gati per rruspat. Ato shume shpejt do vijne ke dera e shtepise tuaj, thjeshte çeshtje kohe. Interesat oligarke jane hedhur ne sulm e kjo ka ndodhur qe kur pallateve prane Lanes ju eshte miratuar leja. […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi/ Padrejtësia me këtë shtet është kthyer në ligj.

Kuksianet mbahen ne burg per nje kauze te drejte, kauze per te cilen kerkoi falje dhe kryeministri. E perseri ata mbeten ne burg vetem per faktin se ato i sollen ç’rregullime ne frymemarrje. I varferi mbahet ne burg se ka tymosur nje cigare hashash e Tahiri qe kanabizoi te gjithe vendin sikur po mbillte arat […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi: Oligarkët kudo janë rrëzuar e rrëzohen me protesta.

Totalisht jam pro vendimit te kualicionit opozitar te marre diten e sotme. Perkundrazi mendoj qe opozita duhet te vijoje ta udheheq popullin drejt protestave me te radikalizuara pasi eshte e vetmja rruge per te ruajtur demokracine e fituar me shume munde e djerse. Te gjitha rruget e tjera qe jane ndjekur nga opozita, Edi Rama […]

Continue Reading