Nga Përparim Peposhi/ Lufta brenda llojit

Aktualitet Te tjera

Lufta brenda llojit eshte me e ashper se lufta kundra kundershtarit ne keto zgjedhje. Jane turrur te gjithe ne sulm frontal kundra njeri-tjetrit me nje agrisivitet te pa pare, po sulmojne njeri-tjetrin deri me liber shpie. Ky lloj sulmi nuk na shpie atje ku duam ne. Ky agresivitet sjell vetem regres dhe percarje brenda PD-se. A na duhet neve nje percarje e tille ne kete situate ku jemi..?

Absolutisht jo. Po a mund te dilet nga ky vorbull me shume akuza e kunderakuza ? Po, po dilet. Partia Demokratike eshte nje aset kombetar dhe po ta trajtojme si te tille pa dyshim qe ka rruge zgjidhje. Analize dhe vetem analize per te nxjerr arsyet e kesaj humbje te madhe pas 4 vitesh opozite e pastaj te nxirren pergjegjesite per secilin drejtues. Kryetari padyshim qe ka pergjegjesine me te madhe ne nje situate te tille pasi ai inicio Republiken e Re dhe e ka shprehur qarte se nese do kete deshtim do mbante pergjegjesi.

Personalisht mendoj qe pergjegjesine te mos e mbaj vetem ai, pavaresisht se atij i takon barra me e rende, por ta fillojme nga vetja qe nga seksioni, grupseksioni, dega, forume e me rradhe. Pas nje analize te tille te vendosen pikat mbi i e pastaj te vendoset per vazhdimesine… nuk duhet te shkaterrohen themelet e shtepise se ajo nuk mund te qendroj ne kembe. Bashkimi eshte faktori kyc per te mos lejuar shpartallimin e PD-se. Te bashkuar mund t’ia dalim.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?