Ja kush është tregtari që furnizon Ministrinë e Brendshme me gazin lotsjellës

Një nga ortakët e kryeministrit Edi Rama, tregtari që furnizon Ministrinë e Brendshme me gazin lotsjellës të përdorur kundër protestave, sapo është shpërblyer me disa miliardë lekë nga kryeministri Edi Rama. Denoncimi ka ardhur nga PD dhe kryefjalë e tij është Emiljano Dusha. Dusha, administratori i “MSSC” (Military System Suply Company) arriti që të hedhë poshtë një […]

Vazhdo të lexosh

Pse të protestohet kundër Vuçiq dhe Dodik, kur përgjegjës për ndarjen e Kosovës janë Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Baton Haxhi Stanishiqi?!

Enver Bytyçi Pasnesër mblidhen në Tiranë të gjithë protagonistët e ndarjes së Kosovës. Zyrtarisht mikpritës do të jetë presidenti i Republikës, sepse ai ka bërë ftesat për mbledhjen në kuadët të iniciativës Brçko. Por jozyrtarisht do të ketë takime informale në grup ose veç e veç midis protagonistëve të iniciativës së krijimit të Serbisë së […]

Vazhdo të lexosh

Balla/ Mazhoranca është gati për çdo lloj dialogu, por Edi Rama të vazhdoj të jetë kryeministër dhe kryetar i PS-së.

Punimet në Kongresin e Partisë Socialiste i hapi, Taulant Balla, i cili në fjalën e tij ka bërë edhe lëshimin e parë në këtë situatë krize, pas ngushtimit të rrethit në mediat ndërkombëtare dhe shumë zërave në kancelaritë e Europës. Në cilësinë e Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së, Balla deklaroi se mazhoranca është gati për […]

Vazhdo të lexosh

Edi Rama si e vetmja shëmti kriminale e këtij vendi, është i paparashikueshëm!

Enver Bytyçi Një ditë para protesës së 16 shkurtit 2019 Edi Rama urdhëroi që në superstradën Tiranë-Durrës të ngrihen barrikadat e luftës kundër qytetarëve protestues! Policia, repartet speciale të ndërhyrjes së shpejtë, janë urdhëruar prej kryeministrit që të bastisin çdo shtëpi, makinë e gjithçka që gjendet në duart e protestuesve. Propaganda qeveritare protestuesit i ka […]

Vazhdo të lexosh

Erl Kodra/ Edi Rama – The End

“Rënia e Perandorisë, zotërinj, është një diçka masive, gjithsesi ajo nuk ndalohet lehtë. E diktuar nga një burokraci në rritje, iniciativë e ngadaltë, ngrirje e kastës dhe nga digat e kuriozitetit, përfshirë edhe njëqind faktorë të tjerë. Ajo ka vazhduar, siç e kam thënë, me shekuj, dhe është një lëvizje shumë e mahnitshme dhe masive, […]

Vazhdo të lexosh

Rrëfimi i Sevim Arbanës/ Pashë live Ramën kur pickoi me dhunë një ministre

Aktivistja e Shoqërisë Civile, Sevim Arbana, Edith Harxhi, ish-zëvëndës ministrja e Punëve të Jashtme dhe shkrimtari Rudi Erebara kanë komentuar mbrëmjen e sotme në pjesën e fundit të programit “A Show” në News 24 me Adi Krastën momentet pikante të politikës gjatë javës që shkoi. Një ndër momentet më interesante të kësaj pjese ishte rrëfimi […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Anti-establishment Cikli “Partia Demokratike, e mira dhe e keqja”

Nga Erl Kodra. Kur Partia Demokratike filloi betejën frontale me krimin e organizuar të veshur me kostum deputeti, pas zgjedhjeve të 2013-tës, shumëkush brenda dhe jashtë Shqipërisë mbeti i habitur nga artikulimi i fortë që bënin deputetët e opozitës në Parlament dhe nga Selia e Partisë Demokratike. Ndërkohë Edi Rama tallej, qeshte dhe kërcënonte me […]

Vazhdo të lexosh

Noka/ Papuli i Ramës mori 1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për Policinë

 Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Nuka, ka denoncuar një rast tjetër të fortë korrupsioni nga ana e kryeministrit Edi Rama, sesi ai po favorizon ndjeshëm një biznesmen, mikun e tij Agron Papuli. Noka tha: “Edi Rama, po tregon çdo ditë se qëllimi i pushtetit të tij nuk ka qenë dhe nuk është qeverisja e shqiptarëve, por vjedhja […]

Vazhdo të lexosh

Arta Marku dhe gjykatat e Rilindjes lënë jashtë qelive të burgut Elvis Roshin.

Pas vendimit të prokurorisë dhe gjykatës, për të lënë jashtë qelive të burgut ish-kryebashkiakun socialist të Kavajës, Elvis Roshi, ka reaguar Partia Demokratike. Përmes një deklarate për mediat, PD thekson se ky vendim është një provë e qartë se Edi Rama po shkatërron ligjin e dekriminalizimit. Deklarata e PD: Vendimi i sotëm i prokurorisë dhe […]

Vazhdo të lexosh

E neveritshme/ Bregu e gëzuar si Rama duke e quajtur dështimin si “Superlajm”

Këshilli Europian vendosi që të shtynte të paktën dhe me një vit çeljen e negociatave për Shqipërinë, ka reaguar Majlinda Bregu. Ajo shkruan se ky është një superlajm që vjen për Shqipërinë dhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor. “Shqipëria dhe Maqedonia kanë një datë zyrtare për çeljen e negociatave! Është superlajm që në një […]

Vazhdo të lexosh