Dhuna në Astir, Albana Vokshi: Ka persona me kavilje të dalë dhe dhëmbë të thyer

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se policia ka ushtruar dhunë ndaj banorëve. Në një komunikim për gazetarët nga spitali i Traumës, Vokshi deklaroi se ka persona me kavilje të dalë dhe dhëmbë të thyer. “Sipas informacioneve që morëm nga banorët ka pasur shumë persona që janë lënduar rëndë”. “Fillimisht u refuzuam nga drejtoria e […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi/ Lotët e krokodilit të Ramës për gratë e dhunuara

Kur flet për ndershmëri, për drejtësi dhe për solidaritet, Edi Rama është hipokriti numër 1. Kur të gjitha bashkë lidhen me gratë, ai është një mashtrues i rëndomtë, i cili në vend që të vendosë shtetin në shërbim të grave të pambrojtura e të dhunuara, frymëzon dhunë. Edi Rama qan me lotë krokodili për gratë, […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi: Rama-Veliaj po mbajnë të fshehtë kompanitë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave tek Teatri

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka dalë sot para mediave duke akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranë se po ‘shkelin dhe ligjin e tyre korruptiv për grabitjen e tokës publike dhe Teatrit Kombëtar duke mbajtur të fshehtë emrat e kompanive që kanë pranuar të bëhen pjesë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave’. […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi/ Shpifjet dhe propaganda e antiopozitare e Edi Ramës, përmes elisave të tij, nuk e ndryshojnë dot të vërtetën

Shpifjet dhe propaganda e antiopozitare e Edi Ramës, përmes elisave të tij, nuk e ndryshojnë dot të vërtetën Nr.1 se pa zgjedhje të lira e të ndershme nuk ka hapje të negociatave. Shpifjet dhe propaganda antiopozitare nuk ndryshojnë dot as të vërtetën Nr.2 se OSBE/ODIHR konfirmoi se me Edi Ramën nuk ka zgjedhje demokratike. Rastet […]

Vazhdo të lexosh

Skandal/ Kajmaku u pagua me 440 mijë mijë euro nga Rama, për t’i gjelbëruar vilën e Surrelit

Partia Demokratike ka publikuar sot të tjera fakte skandaloze të lidhura me Agim Kajmakun, alias Jorgo Toton, kryebashkiakun që Edi Rama ka emëruar në bashkinë e Vorës. Kajmaku është paguar me 2.6 milionë euro nga tenderat publikë dhe në veçnati, me 400 mijë euro për të mbjellë me ullinj dhe lule në vilën private të kryeministrit. Ish-deputetja […]

Vazhdo të lexosh

VOKSHI/ I TËRË SHTETI NË KËMBË PËR CHECK UP TË VILMËS

Para disa ditësh, Drejtoresha e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Mirela Hasanaj, bëri një mbledhje me Drejtorët e Njesive Vendore të Kujdesit Shëndetësor Vlorë, Shodër, Elbasan, Tiranë si dhe të gjithë drejtorët e parësorit në Shqipëri. Në mbledhje, Drejtoresha Hasanaj, mësohet të ketë thënë: “Performanca juaj matet në bazë të check up. Dua që […]

Vazhdo të lexosh

Ministrja e Arsimit braktis Kuvendin në mënyrë demostrative.

Gjatë komisionit të Arsimit, Ministren e re, Besa Shahini, nuk e kanë mbajtur nervat. Ajo është përplasur me kryetaren e Komisionit, Albana Vokshi, Shahini është larguar në mënyrë demonstrative në kohën ku po diskutohej protesta dhe kërkesat e studentëve. Deputetët nisën pyetjet ndërsa ministrja i tha kryetares së komisionit, Vokshi, se mund t’ia dërgonin me shkrim […]

Vazhdo të lexosh

Albana Vokshi/ Edi Rama e ka braktisur detyrën, për të hapur në Berlin një ekspozite të re për shitjen e krijimeve të tij,

Hapja e ekspozitave dhe shitja e veprave të artit gjatë ushtrimit të detyrës së kryeministrit e bën të pavlefshëm mandatin e Edi Ramës. Kuvendi duhet ta konstatojë menjëherë papajtueshmërinë. · Duke shitur krijimtarinë e tij artistike, Edi Rama ka deklaruar në 3 vjet, 79 milionë lekë, duke shkelur hapur Kushtetutën dhe ligjin për parandalimin e […]

Vazhdo të lexosh

VIDEO/ Deputetët e PD gjithë natën në ambientet e fakultetit në mbështetje të studentëve.

Tek fakulteti jurdik kanë shkuar përfaqësues të opozitës për tu qëndruar pranë studentëve dhe për të evituar dhunën e polcisë. Policia tentoi pas mesnates per te nxjerre studentet nga ngujimi tek Fakulteti i Drejtesise. Deputetet Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis Balliu dhe Gazment Bardhi shkuan ne vendngjarje. Ata qendruan […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi: Nuk ka ndodhur takim i kryeministrit me studentët e Gjeologjikut

Kryeministri Rama njoftonte përmes një postimi në “Twitter” se është takuar me disa studentë e pedagogë të Gjeologjikut, ku siç shprehet ai pati një bashkëbisedim të dobishëm për Dialogun. E ftuar në studion e Open ka qenë edhe deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, e cila e ka vënë në dyshim se ky takim ka […]

Vazhdo të lexosh

Lefter Gështenja rizgjidhet Kryetar i Degës 7 në Tiranë. FOTO

Prej disa javesh PD është përfshire ne zgjedhjet brenda saj. Pothuaj në të gjitha rrethet kanë përfunduar zgjedhjet e kryetarëve të grup-seksioneve dhe kanë vazhduar me zgjedhjet e kryetarëve të degëve. Në degën nr 7 në Tiranë, u zhvilluan dy ditë më parë zgjedhjet për kryetarin e degës. Nga rreth 150 të zgjedhur me të […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi në Në Forumin e Grave të PPE: Dhuna kundër grave dhe të miturve në Tiranë, një skandal i korrupsionit shtetëror, që kushton 40 milion euro

Në Forumin e Grave të PPE: Dhuna kundër grave dhe të miturve në Tiranë, një skandal i korrupsionit shtetëror, që kushton 40 milion euro Në Forumin e Grave të Partisë Popullore Europiane, të zhvilluar në Ljubjanë, percolla shqetësimin se vendosja e një regjimi autokratik në Tiranë ka thelluar edhe dhunën ndaj grave dhe cënimin flagrant […]

Vazhdo të lexosh

Teatri/ Lubonja: Duhet të rezistojmë fizikisht, përplasje me policinë

I ftuar në studion e “News24”, ai tha se mazhoranca duhet se nuk do të tërhiqet nga ideja e shembjes së Teatrit, ndaj shtoi se nëse është e nevojshme do të duhet rezistencë fizike. Teksa ka komentuar letrën e Komisionit Europian për ligjin për Teatrin, Lubonja tha se kjo gjë tregoi se në vendin tonë […]

Vazhdo të lexosh

Albana Vokshi/ Rama dhe mashtrimi i madh me librat falas.

Me anë të një statusi në Facebook, Vokshi ka sqaruar të vërtetën që fshihet pas ‘Librave falas’ të Edi Ramës. Sipas saj librat u janë dhënë në përdorim nxënësve dhe nuk u janë falur, që do të thotë se prindërit do të paguajnë shumë më tepër në rast se një libër dëmtohet. Ja statusi i […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi/ Qëllimi i Ramës nuk është ndërtimi i Teatrit, po pastrimi i parave të pista

Partia Demokratike ka deklaruar sot se ka zbuluar me prova, mashtrimin e kryeministrit Edi Rama për shembjen e Teatrit Kombëtar. Sipas PD, Fusha shpk nuk është pronare kufitare e Teatrit, siç pretendohet nga qeveria dhe qëllimi i Edi Ramës nuk është ndërtimi i Teatrit, por pastrimi i parave të pista të drogës dhe korrupsionit. Me […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi: Veliaj uzurpoi Kuvendin, padi penale ndaj Gardës

Kryetarja e Komisionit të medias, deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar pas situatës që u krijuar sot në Kuvend me praninë e kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Vokshi tha se ajo ishte një tentativë për t’i mbyllur gojën opozitës. Vokshi dënoi mosreagimin e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi pas thirrjeve të saj, ndërsa […]

Vazhdo të lexosh

Opozita bllokon komisionin e Edukimit/ Xhafaj të japë dorëheqjen

Paralajmërimi i është drejtuar kryeministrit dhe qeverisë nga kreu i Grupit të PD, Edmond Spaho, i cili bashkë me deputetët e këtij komisioni kanë hyrë të gjithë në komision dhe nuk kanë lejuar zhvillimin e punimeve, por i kanë mëshuar me forcë denoncimeve të forta lidhur me vëllanë e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Kryetarja […]

Vazhdo të lexosh

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, Albana Vokshi, takime në Uashington

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja  Albana Vokshi ngriti shqetësimin në Uashington për përkeqësimin e statusit të grave dhe vajzave në Shqipëri. Në takimet me Drejtuesen e Grupit të Bankës Botërore, kongresmenë, zv.Sekretaret e Shtetit për Thesarin, drejtues të lartë të USAID,  drejtues të Agjensisë për Bizneset e Vogla e të Mesme […]

Vazhdo të lexosh