Për ty që e ndjen veten demokrat. VIDEO

Nga Sokrat Turtulli Teksa po ndiqja një nga mitingjet e Dr Berishës, nuk di pse mu rrënqeth i gjithë trupi. Kur pashë atë lum njerëzish që kishin pushtuar sheshin “Skënderbej”, kur pashë gjithë ato figura të rëndësishmë të PD pas doktorit, kur pashë gjithë ato flamuj blu shprese, kur pashë atë ekzlantim të një populli […]

Continue Reading

Meta/ Nuk mund të votohej kurrë kundër SHBA

Presidenti i Shqipërisë, me anë të zëdhënësit të tij Tedi Blushi ka reaguar në lidhje me votën e Shqipërisë që është dhënë kundër SHBA-së dhe pro një rezolute të iniciuar nga Turqia dhe shtetet arabe. Sipas Blushit, as kryeministri Edi Rama dhe as ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati nuk janë konsultuar paraprakisht me Presidentin e […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Sot Azem Hajdari do të ishte 54 vjeç.

Sot Azem Hajdari do te ishte 54 vjec. Azem -FLAMUR , TI S’VDES KURRE! Vargu “Azem, flamur ti s’vdes kurrë “ i gjetur mjeshtërisht nga njëra prej penave të arta të poezizë shqipe, poetit dhe shqiptarit të shquar Gjok Beci, i vënë në gojën e këngëtarit po kaq të shquar të muzikës popullore artistit Esat […]

Continue Reading

Nga Kolec P Traboni: SI E PSE NUK U BËRA KURRË KOMUNIST – megjithë këmbënguljen e Niko Kolekës, dajës së kryeministrit të sotëm

Më thonë shpesh se qenkam produkt i kohës së lavdishme të Enver satanit. Më gjykojnë me mëndet e veta që u kanë mbetur peng i kohës së perënduar, se unë nuk e di veten produkt i bolshevizmit, as komunizmit e as i rrymave të tjera qëllim liga si këto. Veç dashurisë për Atdheun që e […]

Continue Reading

Basha: Frika ka vdekur këtu në Shkodër. Kurrë më nuk do harrohet dhe braktiset Shkodra. Kurrë më nuk do nëpërkëmbet e nuk do poshtërohet Shkodra.

Nga sheshi “2 Prilli” i Shkodrës, kryetari i opozitës Lulzim Basha iu ka bërë thirrje sot të rinjve shkodranë për t’iu bashkuar protestës së madhe të 18 shkurtit në Tiranë. “Diçka e madhe po ndodh në Shqipëri, diçka e madhe po ndodh anembanë vendit tonë, njerëzit po refuzojnë  dëshpërimin, njerëzit po refuzojnë të keqen, njerëzit kanë […]

Continue Reading