Gjiknuri dhe Hajdari flasin pas tryezës: Brenda 15 marsit kjo punë të përfundojë

Përfundon takimi i grupit të punës për reformën zgjedhore. Në takim morën pjesë Damian Gjiknuri i PS, Oerd Bylykbashi i PD, Petrit Vasili i LSI dhe Rudina Hajdari e opozitës së re. Pas takimit, ka folur Gjiknuri i cili tha se është rënë dakord që brenda 15 marsit kjo punë të përfundojë “Vendosëm afate konkrete […]

Continue Reading

Rama, tall Hajdarin: Nuk jam dakort me ty, se si t’ja mbushim mendjen Hollandës

“Nuk mund të bie dakort me Hajdarin, në atë që na sygjeron që ti mbushim mendjen Hollandës, në lidhje me Shqipërinë, nuk e di se si e mendon ajo, por për mua, më duket se është krejt e pamundur ti mbushim mendjem Hollandës, ashtu si propozon ti…” ironizoi në mënyrë të pamëshirshme kryeministri.

Continue Reading

Fotoreporteri tregon momentet e fotos së fundit të Azemit të vrarë. Foto

Felix Bilani njihet si nje nga fotoreporteret me te mire shqiptar. Ai tregon momentet e dhimbjes se tij dhe te shokeve qe kishte perreth. Ja se si e pershkruan ai ne nje status te tijin ne facebook momentin kur mori vesh per vrasjen e Azemit: 12 shtator 1998…..ne ate kohe punoja per gazeten Albania….rreth ores […]

Continue Reading

Nga Sokrat Turtulli/ Mos shkoni nesër tek Azemi. As ti Rudinë

Mos i shkoni, mos. Mos i shkoni pasi do ta mërzisni shumë. Dhe ju e dini se ç’bën Azemi kur mërzitet. Ju nuk e meritoni emrin e tij, kauzën dhe trimërinë e tij. Ju nuk duhet ta rivrisni për së dyti atë që vrau frikën dhe drejtoi popullin drejt shembjes së kuçedrës komuniste. Po si […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Sot Azem Hajdari do të ishte 54 vjeç.

Sot Azem Hajdari do te ishte 54 vjec. Azem -FLAMUR , TI S’VDES KURRE! Vargu “Azem, flamur ti s’vdes kurrë “ i gjetur mjeshtërisht nga njëra prej penave të arta të poezizë shqipe, poetit dhe shqiptarit të shquar Gjok Beci, i vënë në gojën e këngëtarit po kaq të shquar të muzikës popullore artistit Esat […]

Continue Reading

E bija e Azemit në listë për deputete. Eshtë shumë pak për gjakun e Azemit.

Rudina Hajdari, e bija e liderit të Lëvizjes Stundentorë të vitit 90, dëshiron të kandidojë për deputete e PD-së në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, Rudina Hajdari tha: Tropoja është vendlidnja ime dhe nëse më propozohet për të qenë deputete atje do […]

Continue Reading