Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka përshëndetur sot përurimin e shtatores së Azem Hajdarit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka përshëndetur sot përurimin e shtatores së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore Shqiptare të Dhjetorit 1991, Heroit të Demokracisë dhe ish-deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, Azem Hajdari në Tropojë. Në vijim, mesazhi i Presidentit Meta që iu përcoll të pranishmëve të shumtë në ceremoninë e përurimit të shtatores, që u zhvillua […]

Vazhdo të lexosh

Berisha tek busti Azemit në Tropojë: Azem Hajdari jeton e do të jetojë përjetë në ëndrrën më të bukur të çdo qytetari

U përurua sot në Bashkinë e Tropojës, shtatorja madhështore e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdarit. Në përurimin e saj merrnin pjesë personalitete të rëndësishme të vendit dhe rajoni. Në krah të kryebashkiakut Besnik Dushaj, ishin Kryetari i PD, Lulzim Basha; ish-Kryeministri Sali Berisha ish-kryeministri Sali Berisha; kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi; Princi Leka I; Daut Haradinaj etj. JA DHE […]

Vazhdo të lexosh

E bija e Azemit në listë për deputete. Eshtë shumë pak për gjakun e Azemit.

Rudina Hajdari, e bija e liderit të Lëvizjes Stundentorë të vitit 90, dëshiron të kandidojë për deputete e PD-së në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, Rudina Hajdari tha: Tropoja është vendlidnja ime dhe nëse më propozohet për të qenë deputete atje do […]

Vazhdo të lexosh