SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Përurohet busti i Azem Hajdarit në Tropojë. Basha: I detyrohemi shumë

Lulzim Basha ka marrë fjalën sot në ceremoninë e përurimit të shtatores së Azem Hajdarit në Tropojë, organizuar nga Bashkia e Tropojës.

Ja fjala e Bashës e mbajtor sot:

Kam ardhur me gëzim dhe dëshirë të madhe në këtë festë të bukur, kthimin e Azem Hajdarit në Tropojën e tij të shtrenjtë. Këto male janë plot me heroizëm dhe lavdi.

Azem Hajdari ju përket ju, i përket Tropojës dhe ju jeni krenar për birin tuaj. Si udhëheqës politik, Azem Hajdari.

Sa më shumë shkon koha, Azem Hajdarit i detyrohemi shumë për çka bëri për lirinë e gjithëve  ne.

Kjo është vetëm njëra prej përmendoreve që ngrihen për të. Në fakt përmendoren më të madhe, Azem Hajdari e ka në mendjet dhe zemrat tona.

Ai vazhdon të na ndriçojë rrugën.

Në mendjen dhe zemrat time, të mbarë rinisë shqiptare, kujtimi i Azem Hajdarit na shërben të kujtojmë se liria është gjëja më e çmuar në jetë. 

Tropoja sot është shumë e bukur me përmendoren e Azem Hajdarit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?